سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مهر تایید رییس‌مجلس بر غیرقانونی بودن نامه بسته‌شدن پرونده بورسیه‌ها

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:۴٩    نسخه چاپی    
آنچه که آقای‌پور مختار در این نامه نوشته‌اند، خلاف قانون و خارج از اختیارات کمیسیون اصل ۹۰ است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره نامه روز گذشته رییس کمیسیون اصل 90 مبنی بر بسته شدن پرونده بورسیه ها در مجلس، گفت: آنچه که آقای‌ پورمختار در این نامه نوشته‌اند، خلاف قانون و خارج از اختیارات کمیسیون اصل ۹۰ است.

 

مهدی دواتگری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا در خصوص نامه روز گذشته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ به وزارت علوم و بسته‌شدن بورسیه‌های غیرقانونی در مجلس، اظهار داشت: آنچه که آقای‌پور مختار در این نامه نوشته‌اند، خلاف قانون و خارج از اختیارات کمیسیون اصل ۹۰ است.

وی افزود: قانون سه وظیفه برای کمیسیون اصل ۹۰ مشخص کرده و آن مراجعه، مکاتبه و توضیح خواستن از سازمان‌ها یا وزارتخانه‌ها است؛ اما متاسفانه آنچه که آقای‌ پورمختار در نامه خودش خطاب به وزارت علوم نوشته دستورالعمل و به نوعی حکم صادر کرده، در حالی که ایشان وظیفه صدور حکم ندارد.

دواتگری ادامه داد: این صدور حکم در جایی از نامه صورت گرفته که گفته شده «وزارت علوم موظف به فراهم آوردن شرایط تحصیلی این افراد است و باید اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه این موضوع را با رئیس مجلس در میان گذاشتم، تصریح کرد: ایشان هم با من موافق هستند و بر این باور هستند که این نامه خلاف قانون است.

وی ادامه داد: وظیفه مجلس حکم صادر کردن نیست و وزارت علوم نیز در این راستا هیچ تکلیفی برای اجرای این دستورالعمل ندارد و لذا اگر این وزارتخانه بخواهد، این حکم را اجرایی کند، قطعا شخصا از وزیر علوم سوال می‌پرسم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه دست‌های پنهانی برای بسته‌شدن پرونده بورسیه‌های غیرقانونی و مسکوت ماندن آن وجود دارد، اضافه کرد: در اینجا این سوال را می‌پرسم که ما باید این گونه از نخبگان کشور حمایت کنیم؟! در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر پشت کنکوری داریم که در انتظار تحصیل در دانشگاههای کشور هستند، اما در مقابل شاهد بودیم که افرادی بدون آزمون آمدند و بورسیه غیرقانونی گرفتند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها