سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازگشت قانون تجدیدی و مردودی به دوره ابتدایی

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩۴, ١٩:١٣    نسخه چاپی    
دانش آموزان دوره ابتدایی که در دو درس پارسی و ریاضی،" عبارت نیاز به تلاش بیشتر" در کارنامه آن ها درج شود تجدید شناخته می شوند و باید در شهریور امسال دوباره این دو درس را امتحان دهند.

مدیرکل دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون تجدیدی و مردودی در دوره ابتدایی از امسال اجرایی می شود.

 

صادق صادق پور در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی که در دو درس پارسی و ریاضی،" عبارت نیاز به تلاش بیشتر" در کارنامه آن ها درج شود تجدید شناخته می شوند و باید در شهریور امسال دوباره این دو درس را امتحان دهند.

وی گفت: طبق مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش در صورتی که دانش آموز در امتحان نوبت شهریور نیز نتواند نمرات توصیفی خیلی خوب، خوب و یا قابل قبول را کسب کند و نمره توصیفی نیاز به تلاش بیشتر را دوباره دریافت کند مردود شناخته شده و باید پایه تحصیلی را دوباره تکرار کند.

صادق پور افزود: پیش از این همه دانش‌آموزان دوره ابتدایی با هر نمره توصیفی به پایه بالاتر راه پیدا می کردند که افت تحصیلی آن‌ها را سبب می شد.

وی تاکید کرد: با اجرای این قانون 50 هزار دانش آموز پایه اول دبستان امسال نیاز به تکرار پایه دارند.

گذراندن دوره پیش دبستانی، اختیاری است
مدیرکل دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره گذراندن دوره پیش دبستانی نیز گفت: گذراندن این دوره برای ورود به دبستان کاملا اختیاری است و هیچ مدیری حق الزام اولیاء برای ثبت نام در دوره پیش دبستانی برای ورود به دبستان را ندارد و با مدیران متخلف برخورد خواهد شد.

صادق پور همچنین درباره شهریه مدارس هیئت امنایی گفت: این شهریه برای کلاس های فوق برنامه و کاملا اختیاری است، بنابراین پرداخت نیز در مدارس هیئت امنایی کاملا اختیاری و الزام به آن غیرقانونی است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩۴, ١٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها