سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طولاني‌ترين تشويق ايستاده تاريخ اسکار براي چه کسي است؟

پسر «چارلي چاپلين» در مصاحبه اخير خود با يک مجله انگليسي، از تحريم ۲۰ ساله پدرش از سوي استوديوهاي هاليوودي به دلايل سياسي سخن گفت.

 

«چارلي چاپلين»، مشهورترين کمدين جهان، به مدت ۲۰ سال به خاطر ديدگاه‌هاي چپ‌گرايانه‌ سياسي‌اش از سوي تمامي استوديوهاي هاليوودي بايکوت شده بود ولي اين مسئله هيچگاه باعث نشد که او يک مرد خانواده نباشد و يا دست از جستجوي خوشبختي بردارد. اين صحبت‌هايي که «ايوجين چاپلين»، پسر اين بازيگر بزرگ، در مصاحبه اخير خود با مجله انگليسي «کلوزر» عنوان کرده‌ است.

زماني‌که در سال ۱۹۷۲، «چارلي چاپلين» براي گرفتن جايزه افتخاري اسکار بر سکو ايستاد، حضار براي بيش از ۱۲ دقيقه، او را به صورت ايستاده تشويق کردند، طولاني‌ترين تشويق ايستاده‌اي که تاريخ برگزاري جوايز اسکار به خود ديد.

«ايوجين» گفت: اين اولين بازگشت پدرم به هاليوود، آن هم پس از ۲۰ سال تحريم بود. او در دوران مک‌کارتي به خاطر ديدگاه‌هاي چپ‌گرايانه‌اش تحريم شده بود.

وي افزود: براي پدرم لحظات بسيار سختي بود. او حقيقتا نمي‌خواست که روي سن برود ولي مادرم او را به اين کار تشويق کرد، به طوري که زماني‌که پدرم روي سن رفته بود، خيلي دستپاچه و سردرگم بود.

بنا بر اين گزارش، به عقيده بسياري دو دهه‌اي که «چارلي چاپلين» در تبعيد بوده براي او دوران بسيار دردناکي بوده است، آنچنانکه به او لقب «ولگرد کوچولو» را داده بودند. ولي آنچه که پسر «چارلي چاپلين» درباره اين دوران به مجله «کلوزر» گفته، بسيار متفاوت است. او در اين ايام با همسر چهارمش، «اونا اونيل» و هشت فرزندشان در اراضي‌اش در سوئيس زندگي مي‌کرد.
«ايوجين چاپلين» در ادامه سخنانش افزود: اين دوران در اوج خوشبختي زندگي مي‌کرديم. سوئيس وطن پدرم شده بود.
وي متذکر شد: او يک مرد اهل خانواده بود، مهم نبود که سرش تا چه حد شلوغ است، هميشه براي ما وقت مي‌گذاشت. من اغلب با او در باغچه‌مان فوتبال بازي مي‌کردم و بعداز ظهرها هم با يکديگر عصرانه مي‌خورديم. او طي آن سال‌ها تنها در چند فيلم بازي کرد و بيشتر اوقات خود را با ما مي‌گذراند.

 

 

منبع: سینما پرس

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:٣۶

   

پر مبحث ترین ها