سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات واگذار شد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از رای نهایی دادگاه تجدید نظر مبنی بر انتقال سهام اکثریت انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از رای نهایی دادگاه تجدید نظر مبنی بر انتقال سهام اکثریت انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش مهر، یکسال پس از مناقشه قانونی میان سهامداران موسسه انتشارات خوارزمی و سازمان تبلیغات اسلامی در مورد انتقال سهام اکثریت این موسسه نشر، در نهایت با رای دادگاه تجدید نظر سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان سهام دار اصلی این بنگاه بزرگ نشر معرفی شد.

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این خیر اظهار داشت: طبق ادعای حقوقی سهامداران به دادگاه در مورد وضعیت این موسسه نشر، دادگاه حکم داده ومراحل تجدید نظر هم طی شده است و حکم الان در مقام اجرا است. وی تاکید کرد: دادگاه سهام اکثر را به سازمان واگذار کرده است و حکم برای اجرا رفته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: به طور طبیعی ما خوارزمی را یکی از انتشاراتی های جزو پردیس انتشارات سازمان می‌دانیم منتهی نگاهمان تولید اندیشه بر مبنای روشنفکری دینی تعریف شده در انقلاب اسلامی توسط این موسسه است.

خاموشی در مورد آینده همکاری این سازمان با سهامداران این بنیاد نیز گفت: بنای ما برای مواجهه با سایر سهامداران نخست همکاری است ولی اگر بخواهند سهامشان را نیز واگذار کنند قواعد خودشان را دارد.

یادآوری می شود انتشارات خوارزمی در سال ۱۳۴۷ با همکاری چندین نفر به عنوان یک شرکت سهامی پایه‌گذاری شد و در طول فعالیت خود با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو شد. سال ۱۳۵۲ با اختلافی که بین شرکاء این شرکت پیش آمد تا آستانه تعطیلی پیش رفت که با پا درمیانی و خرید بخشی از سهام آن انتشارات توسط «عبدالرحیم جعفری» بنیانگذار انتشارات امیرکبیر دوباره به حیات خود ادامه داد. این انتشارات از سال ۸۶ تاکنون توسط وارثان مرحوم حیدری اداره می‌شد و با درگذشت وی بر اساس آنچه توافقات قبلی خوانده می‌شود وارد مرحله تعیین مالکیت در قوه قضائیه شد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١٨:۵٠

   

پر مبحث ترین ها