سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش حق بیمه پرداختی دانشجویان

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه، حق پرداختی دانشجویان برای بیمه دانشجویی در سال تحصیلی جدید کاهش می‌یابد.


ذوالفقار یزدان مهر در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: تفاهم نامه‌ای تحت عنوان بیمه رفاه دانش میان صندوق رفاه وزارت علوم و مدیر عامل بیمه ایران منعقد شد.

وی گفت: در این تفاهم نامه حق پرداختی بیمه دانشجویی در مقایسه با سال های قبل کاهش می یابد به طوری که در سال های گذشته این مبلغ 2 هزار تومان بوده و امسال به هزار و 390 تومان رسیده است.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم افزود: همچنین با توجه به این تفاهم نامه مقرر شد 50 درصد از حق بیمه خوابگاه‌ها را صندوق رفاه وزارت علوم پرداخت می کند.

یزدان مهر گفت: در این تفاهم نامه تسهیلات جدیدی برای دانشجویان و وضعیت بیمه آن‌ها در نظر گرفته شده است به طوری که به طور مثال اگر دانشجویی دچار بیماری یا مشکل خاصی باشد تمام هزینه آن را صندوق رفاه وزارت علوم پرداخت می کند.

وی افزود: البته این درحالی است که تا قبل از این تفاهم نامه دانشجویان فقط از بیمه حوادث برخوردار بودند و به موجب این تفاهم نامه، دانشجویان و دانشگاهیان علاوه بر بیمه حوادث از بیمه تکمیلی دانشجویان، اساتید، کارکنان، بیمه ورزشکاران و بیمه خوابگاه نیز برخوردار می شوند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩۴, ٠٢:٣١

   

پر مبحث ترین ها