سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حذف ۲۳۰ هزار معلم از فهرست افزایش حقوق

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩۴, ١٢:١١    نسخه چاپی    
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان با کمتر از ۲۰ ساعت تدریس در هفته مشمول طرح رتبه بندی و افزایش حقوق نمی شوند و بنابراین ۲۳۰ هزار معلم از این طرح خط خواهند خورد.


محمد بطحایی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: طرح جدید رتبه بندی و افزایش حقوق معلمان تنها شامل معلمان با حداقل 24 ساعت تدریس در هفته می شود.

وی گفت: شرط صدور احکام جدید رتبه بندی پرشدن ساعت کار تمام وقت برای فرهنگیان است و هر معلمی که به دلیل کسر ساعت موظف، ساعت کار تمام وقت ندارد مشمول طرح رتبه بندی نخواهد شد.

بطحایی از صدور احکام جدید رتبه بندی برای 700 هزار از معلمان خبر داد و افزود: صدور احکام جدید رتبه بندی معلمان از اول مهر آغاز شده است و در برخی از استان ها 95 درصد از فرهنگیان احکام جدید خود را دریافت کرده اند.

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از میانگین افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس طرح رتبه بندی خبری نداد و گفت: فرهنگیانی  که تا کنون موفق به دریافت احکام جدید رتبه بندی نشده اند تا هفته آینده این احکام را دریافت خواهند کرد و در حقوق مهرماه افزایش حقوق را خواهند داشت.

بطحایی تاکید کرد: طرح رتبه بندی معلمان تنها مشمول معلمان شاغل می شود و معلمان بازنشسته از رتبه بندی و افزایش حقوق محروم خواهند بود.

وی از بازنشستگان فرهنگی به دلیل پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت آن ها عذرخواهی کرد و گفت: متاسفانه به دلیل تامین نشدن اعتبار هنوز موفق به پرداخت این پاداش نشده ایم.

بطحایی همچنین دلیل توزیع نشدن شیر بین دانش آموزان از اول مهر را مشکل عقد قرارداد با شرکت های توزیع شیر عنوان کرد و افزود: این مشکل برطرف شده است و برنامه توزیع شیر در مدارس بزودی آغاز خواهد شد و دانش آموزان هفتاد نوبت در طول سال تحصیلی شیر دریافت خواهند کرد.

وی گفت:450 میلیارد تومان از محل اعتبارات هدفمندی یارانه ها و 150 میلیارد تومان نیز از اعتبارات آموزش و پرورش امسال برای توزیع شیر مدارس در نظر گرفته شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩۴, ١٢:١١

   

پر مبحث ترین ها