سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادامه اعتراض به حضور سلمان رشدی در نمایشگاه فرانکفورت

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور سلمان رشدی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: اعتراضات جدی خود را به حضور نویسنده مرتد کتاب موهن آیات شیطانی در این نمایشگاه ادامه می دهیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، سید عباس صالحی گفت: با اقدام سیاسی و غیر سازنده  دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت در دادن تریبون به نویسنده کتاب موهن آیات شیطانی، اعتراضات جدی و قانونی خود را در روشنگری و دفاع از حرمت پیامبر اعظم (ص) تا پایان کار نمایشگاه ادامه می دهیم.
نمایشگاه کتاب فرانکفورت با موضوع آزادی بیان از امروز در آلمان آغاز بکار کرد.
سلمان رشدی نویسنده مرتد دیروز در کنفرانس مطبوعاتی افتتاحیه این نمایشگاه شرکت کرده بود. 


معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز تاسف از دعوت مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت از سلمان رشدی در کنفرانس خبری افزود: انتظارداشتیم مسئولان نمایشگاه با درک درست از نگرانی‌ صدها میلیون مسلمان در سراسر جهان از افراطی‌گری بدخواهان، مجال عرض اندام به این نویسنده مرتد نمی‌دادند.


صالحی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت‌های فرهنگی  استفاده کرد اما نگاه سیاسی و غیر منطقی بانیان این نمایشگاه مانع از پذیرش خواسته منطقی ایران شد.
معاون  فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید مجدد بر دایر نبودن غرفه ملی ایران در این نمایشگاه تصریح کرد: فعال نبودن این غرفه به معنای انفعال ایران و پایان اعتراض مسلمانان نخواهد بود و مسیر این اعتراضات قانونی و فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی داخلی  و سایر ناشران مسلمان تا آخرین روز نمایشگاه فرانکفورت ادامه می‌یابد.


وی تاکید کرد: با این شرایط ایجاد شده ، فعالان نشر داخلی و ناشران مسلمان با آگاهی از مسئولیت خطیر خود به خوبی در این زمینه نقش آفرینی خواهند کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این در بیانیه ای نمایشگاه بین­‌المللی کتاب فرانکفورت را به دلیل حضور یافتن سلمان رشدی نویسنده مرتد آیات شیطانی تحریم و انصراف ایران را از شرکت در این نمایشگاه اعلام کرده بود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩۴, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها