سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم:

مقابله امام کاظم(ع) با جنگ سخت و نرم الگوی بی‌بدیل فرهنگی است

بروز شده : ۶-٠۴-١٣٩٠, ٢٣:٣٠    نسخه چاپی    
امام موسی کاظم(ع) با صبر و شکیبایی مثال‌زدنی خود و تحمل شکنجه‌های طاقت‌فرسا حسرت یک آه را بر دل دشمن گذاشت و هم با برهان و استدلال و علم و حکمت پاسخ همه شبهات و انحرافات فرقه‌های انحرافی را دادند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گفت: مقابله امام کاظم(ع) با جنگ سخت و نرم دشمن می‌تواند الگوی بی‌بدیل فرهنگی جامعه امروز ما باشد.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: مقابله امام کاظم(ع) با جنگ سخت و نرم دشمن می‌تواند الگوی بی‌بدیل فرهنگی جامعه امروز ما باشد، به خاطر اینکه خلیفه عباسی هم با ابزار سخت مثل زندانی‌کردن آن حضرت و هم با ابزار نرم مثل ایجاد فرقه‌های انحرافی، امام مظلوم ما را مورد هجمه قرار داده بود.

وی تصریح کرد: امام موسی کاظم(ع) با صبر و شکیبایی مثال‌زدنی خود و تحمل شکنجه‌های طاقت‌فرسا حسرت یک آه را بر دل دشمن گذاشت و هم با برهان و استدلال و علم و حکمت پاسخ همه شبهات و انحرافات فرقه‌های انحرافی را دادند.

حجت‌الاسلام اسکندری تاکید کرد: صبر و عبادت مداوم حضرت موسی بن جعفر(ع) در زندان، هم هارون الرشید را بی‌آبرو کرد و هم زندانبان‌های خود را تسلیم ابهت معنوی و الهی کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد: در زمان امام کاظم(ع) حوادثی رخ داد که هر کدام دشواری‌هایی را برای آن حضرت بوجود آورد.

وی ادعای امامت عبدالله برادر بزرگتر امام کاظم(ع) و قیام طالبین را از جمله این حوادث برشمرد و بیان داشت: دشمن تلاش می‌کرد این قیام را با حضرت مرتبط ساخته و بر فشارها و مضیقه‌های امام بیفزاید که سرانجام هارون الرشید به دلیل ترس و هراسی که از آن حضرت داشت با اینکه سال‌ها امام را در زندان نگه داشته بود، تصمیم به شهادت آن حضرت گرفت و آن امام عزیز را در اوج غربت و مظلومیت به شهادت رساند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۴-١٣٩٠, ٢٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها