سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کارشناس گروه گسترش فرهنگ نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش قم خبر داد:

شرکت 60 دانش آموز قمی در مسابقات کشوری قرآن و نهج البلاغه

در فصل تابستان در 9 مدرسه تخصصی قرآن در استان قم که 6 مورد آن در شهر قم و 3 مدرسه دیگر در بخش‌های استان قرار دارد، کلاسهای عمومی و تخصصی قرآن برگزار می شود.
کارشناس گروه گسترش فرهنگ نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش قم از شرکت 60 دانش آموز دختر و پسر در مسابقات کشوری قرآن و نهج البلاغه در استان مرکزی خبر داد.

سید محمد حسن موسوی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه‌های قرآنی اداره آموزش و پرورش استان قم برای دانش آموزان در فصل تابستان گفت: در فصل تابستان در 9 مدرسه تخصصی قرآن در استان قم که 6 مورد آن در شهر قم و 3 مدرسه دیگر در بخش‌های استان قرار دارد، کلاسهای عمومی و تخصصی قرآن برگزار می شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای مدارس دیگر که در طول سال کلاس های قرآن برگزار می کردند، در صورتی که تعداد شرکت کنندگان در کلاس های تابستانی به حد نصاب برسد اعتبارات خاص در نظر گرفته شده و تامین می شود.

برگزاری کلاس های قرآنی در 153 مدرسه استان قم در سال تحصیلی

موسوی نیا یادآور شد: در طول تحصیلی نیز در 153 مدرسه قرآنی به اضافه 9 مدرسه تخصصی قرآنی کلاس‌های مختلف قرآنی برای دانش آموزان برگزار شد.

وی اضافه کرد: در طول سال تحصیلی نیز مسابقات متعدد قرآنی در سطوح مدرسه، ناحیه و استانی برگزار شد که از جمله آنها مسابقات و جشنواره درس هایی از قرآن بود که سئوالات آن از 20 جلسه درس قرآن استاد قرائتی انتخاب شده بود.

کارشناس گروه گسترش فرهنگ نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش قم ادامه داد: بعد از برگزاری این مسابقه، جشنواره آن نیز تیرماه جاری در شهر خلجستان برگزار شد و در آنجا به اضافه دانش آموزان برگزیده، تمامی دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه درس‌هایی از قرآن، نیز تقدیر شدند.

شرکت دانش آموزان قمی در سه جشنواره قرآنی کشوری در فصل تابستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر برنامه‌های قرآنی که در فصل تابستان برای دانش آموزان استان در نظر گرفته شده است اشاره کرد و گفت: در فصل تابستان دو گروه دانش آموزان پسر و یک گروه دانش آموزان دختر در مسابقات قرآنی کشوری شرکت خواهند کرد.

موسوی‌نیا در خصوص این مسابقات بیان داشت: جشنواره احکام و انشای نماز در حال حاضر در شهر مشهد مقدس در حال برگزاری است که در قسمت پسران از 16 تا 20 تیرماه و دختران از 22 تا 26 تیرماه جاری پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مسابقات کشوری قرآن و نهج البلاغه در رشته‌های حفظ، قرائت و تفسیر ویژه دانش آموزان سراسر کشور در رشته پسران از 25 تا 29 تیرماه و دختران از اول تا پنجم مرداد در استان مرکزی برگزار می‌شود.

کارشناس گروه گسترش فرهنگ نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش قم یادآور شد: در این دوره از مسابقات تعداد 60 دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی از اول راهنمایی تا پیش دانشگاهی از استان قم شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: همچنین دانش آموزان پسر قمی دوازدهم تا پانزدهم تیرماه جاری در مسابقات اذان کشوری در شهر مشهد نیز شرکت کردند که حائز چهار رتبه کشوری شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٠, ٢٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها