سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

احتمال آزاد سازی سهام عدالت درسال جاری

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٩    نسخه چاپی    
در صورتی که اقدامات جدی صورت گیرد آزاد سازی سهام عدالت در سال جاری ممکن می‌شود ولی اگر در لایحه بودجه موضوع سهام عدالت آورده شود، آزادسازی آن به سال آینده موکول خواهد شد در غیر این صورت با طرح دوفوریتی در مجلس به تصویب می رسد.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهام عدالت به جز ایجاد عدم شفافیت در اقتصاد و ناکارآمدی برای بنگاه اقتصادی چیزی نداشته و مجلس به شدت دنبال آزادسازی سهام عدالت است.

محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با ايسنا، در خصوص زمان آزادسازی سهام عدالت گفت: مجلس به شدت به دنبال آزاد سازی سهام عدالت است زیرا سهام عدالت به جز ایجاد عدم شفافیت در اقتصاد، ناکارآمدی برای بنگاه اقتصادی، ایجاد حیف و میل اموال دولتی و بی‌خاصیت بودن برگه‌های سهام عدالت چیزی ندارد.

وی با بیان اینکه سالانه بین 20 تا 25 میلیارد به اعضای هیات مدیره‌های تعاونی سهام عدالت در کشور پرداخت می شود، افزود: این واگذاری حتما باید صورت بگیرد تا هم دولت به منابع جدیدی دست یافته و هم مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

پورابراهیمی گفت: در این راستا در لایحه بودجه دولت ایجاد صندوق سهام عدالت پیش بینی شده است که این صندوق مکانیزم اجرایی آزاد سازی سهام عدالت بوده و مجلس با راه اندازی آن موافق است.

عضو شوای عالی بورس درخصوص زمان آزاد سازی سهام عدالت گفت: در صورتی که اقدامات جدی صورت گیرد آزاد سازی سهام عدالت در سال جاری ممکن می‌شود ولی اگر در لایحه بودجه موضوع سهام عدالت آورده شود، آزادسازی آن به سال آینده موکول خواهد شد در غیر این صورت با طرح دوفوریتی در مجلس به تصویب می رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این در حالی است که فضای مجلس آماده آزاد سازی سهام عدالت بوده و مردم نیز از آزاد سازی آن استقبال می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها