سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

متهم پرونده بیمه ایران: فکر می‌کردم دارم کار خیر می‌کنم

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١٧:۵٢    نسخه چاپی    
در موضوع نقد کردن چک‌ها باید بگویم که من فکر می‌کردم که دارم کاری خیری انجام می‌دهم. آنهایی که چک‌ها را به من می‌دادند می‌گفتند که افرادی منتظر دریافت دیه هستند و ما از آنها پورسانت می‌گیریم و پیش از موعد مقرر مبلغ دیه را به آنها می‌دهیم.
ح.ر.د متهم به پولشویی به مبلغی بیش از 2 میلیارد ریال گفت: من چک‌ها را نقد می‌کردم اما فکر می‌کردم دارم کار خیر انجام می‌دهم و به مردم لطف می‌کنم.
به گزارش فارس، در ادامه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه و استانداری تهران، قاضی کشکولی، رئیس شعبه 79 دادگاه کیفری ح.ر.د را به جایگاه متهمان فراخواند.
قاضی پرونده با استناد به صحبت‌های نماینده دادستان اتهام ح.ر.د را پولشویی به مبلغ 2 میلیارد و 313 میلیون ریال در قالب نقد کردن 11 فقره چک و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 350 میلیون ریال عنوان کرد.
متهم در دفاع از خود گفت: من به عنوان کارمند برای آقای ف کار می‌کردم و همه جور کار برای او انجام میدادم و این 35 میلیون تومان را به عنوان دستمزد دریافت کردم.
وی ادامه داد: در موضوع نقد کردن چک‌ها باید بگویم که من فکر می‌کردم که دارم کاری خیری انجام می‌دهم. آنهایی که چک‌ها را به من می‌دادند می‌گفتند که افرادی منتظر دریافت دیه هستند و ما از آنها پورسانت می‌گیریم و پیش از موعد مقرر مبلغ دیه را به آنها می‌دهیم.
قاضی در ادامه از متهم پرسید: آیا شما 8 حساب بانکی برای نقد کردن چک‌ها افتتاح کردی؟
متهم در پاسخ گفت: نه! همه این حساب‌ها برای نقد کردن چک نبود.
قاضی با خطاب قرار دادن متهم گفت: به درستی این کار شک نکردی؟
متهم در پاسخ گفت: من در آن زمان 21 ساله بودم و با این سن و میزان سواد کم، چطور متوجه خلاف بودن این کار می‌شدم؟ من در یکی دو سال اول نمی‌دانستم که خلاف است و بعد موضوع برایم مبهم شد و به آن شک کردم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١٧:۵٢

   

پر مبحث ترین ها