سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طلا را براي سرمایه گذاری خريداري نكنيد

سرمایه گذاری بر روی طلا و سکه در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بازارهایی مثل سهام، اوراق مشارکت و بانکها بروند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور ضمن پیش بینی تثبیت قیمت طلا تا پايان سالجاری، به مردم توصیه کرد طلا را برای مصرف خریداری کنند نه برای سرمایه گذاری و کسب سود و گفت: این سرمایه گذاری در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد کشتی آرای، ظهر يكشنبه در نشست امضای تفاهم نامه ایجاد شهرک تخصصی صنعتی طلا و جواهر در استان سمنان در محل استانداري افزود: با توجه به اینکه روزهای پایانی سال میلادی است و معمولا در روزهای پایانی سال میلادی نوسانات قیمت طلا در بازارهای جهانی رخ می دهد و همین نوسانات به بازار داخل هم منتقل می شود؛ طبیعی است که قیمتها در بازار داخل دچار نوسان شود منتها نوسانات به صورت التهابی و شوک نخواهد بود.
وي گفت: سرمایه گذاری بر روی طلا و سکه در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بازارهایی مثل سهام، اوراق مشارکت و بانکها بروند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: توان تولید انواع مصنوعات طلا و جواهر در کشور در بهترین شرایط، 110 تن در سال است.
وی با اشاره به تفاهم نامه ایجاد شهرک تخصصی صنعتی طلا و جواهر در سمنان، افزود : ایجاد این شهرک صنعتی با هدف رونق هر چه بیشتر تولید طلا و جواهر و رفع فاصله تولید و مصرف مصنوعات طلا و جواهر در کشور پیش بینی شده است.

بخش مهم صادرات مصنوعات طلا و جواهر کشور از استان خراسان به افغانستان است
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه یک بخش مهم صادرات مصنوعات طلا و جواهر کشور از استان خراسان به افغانستان است، ادامه داد: وجود صنعت طلا و جواهر در سمنان فرصت مناسبی برای توسعه و رونق این صنعت در کشور است.
كشتي آرا با بیان اینکه احداث شهرک تخصصی صنعتی طلا و جواهر در سمنان این استان را به قطب این صنعت تبدیل می کند، اظهار داشت: ایجاد این شهرک نباید در یک بعد پیش بینی شود بلکه وجود صنایعی مانند سنگهای گرانبها، تولید سنگهای نیمه قیمتی و صنایع مربوط به نقره نیز توان ایجاد و توسعه در شهرک صنعتی تخصصی طلا و جواهر را دارد.

وي با اشاره به وجود زمینه مناسب سرمایه گذاری در بخش صنعت طلا و جواهر در استان سمنان، گفت: موقعیت جغرافیایی این استان و همجواری با هشت استان، موقعیت ویژه ای برای استان سمنان ایجاد کرده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با اشاره به استقبال مسئولان استان سمنان از پیشنهاد ایجاد این شهرک تخصصی صنعتی طلا، افزود: این پیشنهاد به استانهای دیگر کشور نیز ارایه شد که تنها مورد استقبال مسئولان استان سمنان قرار گرفت.
کشتی آرای بر توسعه بعد علمی صنعت طلا و جواهر در شهرک تخصصی این صنعت در سمنان تاکید و تصریح کرد: وجود دانشگاه های مهم و تعداد قابل توجه دانشجویان در این استان زمینه رونق این صنعت را فراهم می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٢, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها