سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون اردوغان: هالک بانک ترکیه پرداختهای نفتی ایران را ادامه می دهد

"دولت ایران در هالک بانک حساب دارد، و ما پول نفت و گاز خریداری کرده از ایران را به این حساب واریز می کنیم...هالک بانک به کار خود همچون گذشته ادامه خواهد داد."
علی بابکان، معاون نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه گفت که بانک دولتی هالک بانک ، که چندی پیش مدیرعاملش بخاطر فساد مالی دستگیر شد، کار پرداختهای نفت و گاز وارداتی ترکیه از ایران را هم چون گذشته انجام خواهد داد.

به گزارش العربیه، بابکان به شبکه خبری بلومبرگ گفت: "دولت ایران در هالک بانک حساب دارد، و ما پول نفت و گاز خریداری کرده از ایران را به این حساب واریز می کنیم...هالک بانک به کار خود همچون گذشته ادامه خواهد داد."

در پی رسوایی مالی که در ماه نوامبر گذشته منجر به دستگیری تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی ترکیه شد، پلیس این کشور در خانه مدیر عامل هالک بانک مبلغ 4.5 میلیون دلار، که در قوطی کفش پنهان شده بود، را کشف کرد. از جمله دستگیر شدگان رضا ضراب، تاجر ایرانی تبار بود که متهم است برای انجام پاره ای از امور به مقامات دولتی ترکیه رشوه داده است.

کابینه ترکیه در ماه گذشته بخاطر این رسوایی مالی ترمیم شد و نیمی از اعضای کابینه رجب طیب اردوغان نخست وزیرترکیه از پست های خود برکنار شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٢, ١۵:٠٢

   

پر مبحث ترین ها