سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاخیر در توزیع سبد کالایی

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ١۴:۵٢    نسخه چاپی    
همچنین وزرات صنعت در نامه‌ای به انجمن پروش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار اعلام کرد تا قیمت گذاری دانه‌ای تخم‌مرغ به دلیل اجحاف در حق مصرف‌کنندگان متوقف شود.
در هفته‌ای که گذشت تاخیر در توزیع سبد کالایی، فعال شدن اتاق بازرگانی ایران و سوئد و بازگشت خسروتاج به وزارت صنعت معدن وتجارت از مهمترین رویدادهای هفته جاری در حوزه بازرگانی و تجارت بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با این‌که مسئولان وزارت صنعت پیش از این اعلام کرده بودند سبد کالایی از اول بهمن ماه توزیع می‌شود اما اخبار منتشر شده در هفته جاری حکایت از آن داشت که این سبد کالا در روز اول بهمن ماه توزیع نمی‌شود بلکه ممکن است توزیع آن تا قبل از 15 بهمن ماه اتفاق بیافتد.

در این خصوص بهمن حاج‌علی مدیر اجرایی طرح سبد کالایی به فارس گفت: 100 درصد اطلاعات جامعه هدف به دست ما رسیده است و کالاهای مورد نیاز این سبد نیز تامین شده است و تا نیمه اول بهمن ماه این سبد توزیع می‌شود.

او وجود اشکال فنی در سامانه توزیع سبد کالایی را تائید کرده و می‌گوید به دنبال آن هستیم تا این مشکل هر چه سریعتر حل شود و بتوانیم اطلاعات را بر اساس سرورهای سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها پایش کنیم.

از دیگر اخبار هفته جاری می‌توان به لغو پیمان‌سپاری ارزی اشاره کرد که بالاخره با گذشت دو ماه پس از تصویب در گمرکات کشور اجرا شد.

محمد لاهوتی نایب رئیس اول کنفدراسیون صادرات با اعلام این خبر گفت: در اولین جلسه شورای عالی صادرات تشکلهای صادراتی به این شورا دعوت نشدند.

*خسروتاج به سمت معاون توسعه بازرگانی داخلی تعیین شد

همچنین در هفته جاری با حکم محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن و تجارت مجتبی خسروتاج به سمت معاون توسعه بازرگانی داخلی و با حفط سمت به عنوان قام مقائم وزیر صنعت در امور تجارت تعیین شد.

خسرو تاج پیش از این رئیس سازمان توسعه تجارت در دولت اصلاحات و همچنین عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوده است.

*فعال شدن اتاق بازرگانی ایران و سوئد

به گزارش فارس اتاق بازرگانی ایران در این هفته میزبان یک هیئت سوئدی بود و رئیس اتاق ایران در این نشست اعلام کرد که توسعه اقتصادی باید با بستر سازی دولت‌ها و توسط بخش خصوصی اجرا شود همچنین سفیر سود در تهران نیز ابراز امیدواری کرد تا اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئد در تهران فعال شود.

همچنین وزرات صنعت در نامه‌ای به انجمن پروش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار اعلام کرد تا قیمت گذاری دانه‌ای تخم‌مرغ به دلیل اجحاف در حق مصرف‌کنندگان متوقف شود.

به گزارش فارس در گزارش تفریق بودجه 91 عوامل بی‌انگیزه شدن کشاورزان نسبت به فروش گندم به دولت، نرخ پایین خرید تضمینی، تاثیر اجرای قانون هدفمندی بر واردات گندم و فقدان آمار دقیق تولید گندم اعلام شد.

دستور‌العمل اجرایی توزیع سبد کالایی در هفته جاری منتشر شد که بر اساس آن دولت باید یک سامانه پیام کوتاه برای اطلاع رسانی این سبد کالایی معرفی کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ١۴:۵٢

   

پر مبحث ترین ها