سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت بنزین و نان در هدفمندی تعیین نمی‌شود

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٢, ١٩:١١    نسخه چاپی    
دولت یازهم در نظر دارد قانون هدفمندی را به طور کامل اجرا به طوری که دولت اصرار دارد تورم را با روش های جبرانی مهار کند.
معاون امور تقنینی معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه قیمت بنزین و نان در بودجه هدفمندی تعیین نمی شود، درباره افزایش قابل توجه درآمد دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی، گفت: دولت در نظر دارد با روش های جبرانی و حمایت از تولید، نرخ تورم و سطح قیمت ها را نسبت به سال 92 کاهش دهد.

محمدرضا خباز در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تذکر نماینده ای در صحن علنی امروز مبنی بر اینکه دولت قیمت بنزین و نان در تبصره هدفمندی مشخص نکرده است، گفت: قیمت حامل های انرژی و نان در زمان بررسی و تصویب بودجه تعیین نمی شود بلکه از سوی دولت بعد از تعیین میزان درآمد ناشی از اجرای هدفمندی تعیین می شود.

نماینده ادوار مجلس شواری اسلامی با تاکید کرد: بنابراین تعیین قیمت حامل های انرژی در قانون هدفمندی یارانه ها بر عهده دولت است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درآمد دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی در سال جاری 28 هزار میلیارد تومان بود که دولت یازدهم این میزان را برای سال آینده 51 هزار و 900 میلیارد تومان مشخص کرده است؛ آیا افزایش قابل توجه درآمد دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی با سیاست دولت مبنی بر کاهش فشار اقتصادی بر مردم مغایر نیست؟ گفت: دولت در نظر دارد با روش های جبرانی و حمایت از تولید، نرخ تورم و سطح قیمت ها را نسبت به سال 92 کاهش دهد.

خباز با بیان اینکه دولت یازدهم بر خلاف دولت گذشته در نظر دارد قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا کند، ادامه داد: یارانه نقدی از محل افزایش قیمت حامل های انرژی تامین می شود، این در حالی است که دولت گذشته 28 هزار میلیارد تومان از محل افزایش حامل های انرژی درآمد کسب می کرد اما 43 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می کرد که باقی مانده آن را از بودجه عمومی برداشت می کرد.

معاون امور تقنینی معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: دولت یازهم در نظر دارد قانون هدفمندی را به طور کامل اجرا به طوری که دولت اصرار دارد تورم را با روش های جبرانی مهار کند.
گفتنی است، امروز در جلسه علنی مجلس نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه ای با بیان اینکه دولت قیمت بنزین و نان را در تبصره هدفمندی مشخص نکرده است افزود: آیا دولت در نظر دارد این نرخ ها را مجلس تعیین کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٢, ١٩:١١

   

پر مبحث ترین ها