سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تخلفات مالی مشایی چی ها در دولت تدبیر!

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١٩:٠٨    نسخه چاپی    
منصور واعظی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی و از حامیان سرسخت اسفندیار رحیم مشایی از این سمت برکنار شده است. گفته می شود این چهره نزدیک به مشایی تا قبل از برکناری تلاش زیادی کرد تا در روزهای پایانی نیروهای جریان مشایی- احمدی نژاد و اعضای خانواده اش را استخدام پیمانی کند و با برخی نزدیکانش قراردادهای ویژه ای ببند

قانون آنلاین- طبق اخبار رسیده به پیام نو منصور واعظی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی برکنار می شود و حکم این برکناری در روزهای آینده به وی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پیام نو منصور واعظی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی و از حامیان سرسخت اسفندیار رحیم مشایی از این سمت برکنار شده است. گفته می شود این چهره نزدیک به مشایی تا قبل از برکناری تلاش زیادی کرد تا در روزهای پایانی نیروهای جریان مشایی- احمدی نژاد و اعضای خانواده اش را استخدام پیمانی کند و با برخی نزدیکانش قراردادهای ویژه ای ببندد.

به گزارش خبرنگار پیام نو، در استخدام های صورت گرفته در روزهای اخیر نهاد کتابخانه ها می توان به نفرات شناخته شده ای از جریان مشایی- احمدی نژاد اشاره کرد که به صورت قرارداد پیمانی در نهاد کتابخانه ها استخدام شده اند. مانند

۱-”وحید شاکری” سخنگوی ستاد انتخاباتی مشایی) به عنوان مدیرکل روابط عمومی

۲-”علی بدری” (رییس ستاد مشایی در استان البرز) به عنوان معاون امور استان ها

۳-”مصطفی زرقونی” (قائم مقام ستاد مشایی) به عنوان مشاور معاون امور استان ها

۴-”حسن قاسمی” (رئیس کمیته راهبردی ستاد مشایی) به عنوان کارشناس اداره کل استان ها

۵-”روح الله هدایتی” (رئیس کمیته استان های ستاد مشایی) به عنوان کارشناس روابط عمومی و مسئول دانش‌نامه خلیج فارس در مؤسسه ایران نمایه

این نفرات در کنار دریافت حقوق از نهاد کتابخانه ها از موسسه ایران نمایه نیز که زیرمجموعه این نهاد است، حقوق دریافت می کنند.

همچنین واعظی تعدادی از بستگان خود را هم در این روزهای آخر مدیریتش به نهاد کتابخانه های عمومی آورد؛ دختر واعظی به عنوان کارشناس عمرانی نهاد، خواهرزاده واعظی به عنوان کارشناس انجمن ها و یکی دیگر از نزدیکان واعظی به عنوان رئیس اداره همکاری ها، از جمله این استخدام های پیمانی غیر قانونی در نهاد کتابخانه های عمومی هستند. این در شرایطی است که بسیاری از کتابداران زحمت‌کش کشور مدت زیادی برای تغییر وضعیت استخدامی خود نامه ها و طومارهای زیادی نوشته اند و همگی بدون جواب و اعتنا مانده‌اند.

مورد دیگر اینکه اخیرا به دستور واعظی با یک کارشناس عمرانی نهاد کتابخانه‌ها که وی نیز خواهرزاده واعظی است، یک قرارداد دو میلیارد تومانی برای ساخت و تجهیز کتابخانه مرکزی تهران منعقد شده است. جالب اینکه نهاد در زمینه ساخت کتابخانه های عمومی ردیف بودجه قانونی نداشته و قرار است که این مبلغ به طور یکجا از محل اعتبارات نیم درصد درآمد شهرداری ها به فامیل آقای واعظی پرداخت شود.

مسعود کرمیان به عنوان معاون مدیر کل امور مجلس، بهمن محرمی به عنوان رئیس اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، رضا ابری به عنوان رئیس اداره در روابط عمومی و امور بین الملل، سارا سیدحاجی به عنوان کارشناس امور اداری و مهتاب برگریزان به عنوان رئیس یکی از ادارات در اداره کل امور اداری همگی از افرادی هستند که طرفدار جریان مشایی- احمدی نژاد بوده و یا بدون آزمون و اخیرا وارد نهاد کتابخانه های عمومی کشور شده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١٩:٠٨

   

پر مبحث ترین ها