سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وام مسکن مهر دوباره وصل شد

بانک‌مسکن از امروز می‌تواند معادل 2هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت اقساط وام‌‌هایی که خانوارهای صاحب مسکن‌مهر ماهانه آن را به حساب بانک واریز می‌‌کنند، تسهیلات به پیمانکاران جامانده از مسیر افتتاح واحدهای مسکونی‌مهر بپردازد.
وقفه چندماهه در پرداخت تسهیلات‌بانکی به پروژه‌های نیمه‌کاره مسکن‌مهر، از امروز با ابلاغ مصوبه سه‌شنبه گذشته شورای پول‌واعتبار به وزارت راه‌وشهرسازی و بانک‌مسکن، برطرف می‌شود.
آنچه شورای پول‌واعتبار هفته گذشته از میان چندین پیشنهاد مطرح برای تامین‌مالی باقیمانده‌های مسکن‌مهر، انتخاب و آن را تصویب کرد، استفاده مجدد از همان خط‌اعتباری به‌ مصرف رسیده‌ای است که بانک‌مرکزی در فاصله‌ سال‌‌های 89 تا اواخر سال91 از طریق چاپ‌پول در اختیار بانک‌مسکن قرار داد تا آن را تبدیل به وام‌های 20 و 25 میلیونی کند و در اختیار پیمانکاران مسکن‌مهر قرار دهد.

با اجازه شورای پول‌‌واعتبار، بانک‌مسکن از امروز می‌تواند معادل 2هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت اقساط وام‌‌هایی که خانوارهای صاحب مسکن‌مهر ماهانه آن را به حساب بانک واریز می‌‌کنند، تسهیلات به پیمانکاران جامانده از مسیر افتتاح واحدهای مسکونی‌مهر بپردازد.
پیش‌تر دو پیشنهاد دیگر به ترتیب شامل اختصاص خط‌اعتباری جدید توسط بانک‌مرکزی یا استفاده از منابع داخلی سایر بانک‌های دولتی برای تامین‌مالی مابقی مسکن‌مهر مطرح شده بود که اکنون راه سوم –تامین‌مالی از داخل خود طرح- مورد موافقت قرار گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٢, ١١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها