سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود چهار خودروی جدید به سبد محصولات سایپا

کارشناسان معتقدند دولت در جهت حمایت از صنعت خودروی کشور باید قوانین و مقررات دست و پاگیر پیش روی تولید کنندگان کشور را برطرف کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از ورود 3 تا 4 خودرو جدید به سبد محصولات سایپا خبر داد و گفت: با ورود این محصولات جدید، امکان جهش مجموعه بیش از گذشته فراهم خواهد شد.


سعید مدنی در گفت و گو با ایرنا، تصریح کرد: تولید محصولات جدید که در گذشته به عنوان یک نقطه ضعف محسوب می شد در حال حاضر به یک برنامه پویا و موثر در گروه مبدل شده و برهمین اساس امسال هم این روند ادامه خواهد یافت.

وی در زمینه تولید خودرو نیز گفت: شرکت های پارس خودرو، سایپا کاشان، زامیاد، سایپا دیزل، بن رو (سایپا ساوه) و ایران کاوه با برنامه ریزی های گسترده، تولید محصولات جدید و عمل به تعهدات خود را در دستور کار قرار داده اند.

مدنی همچنین در خصوص برنامه های گروه خودروسازی سایپا برای صادرات به بازارهای خارجی اظهار داشت: امسال برنامه صدور 58 هزار دستگاه خودرو در دستور کار قرار دارد که این تعداد 5 برابر خودروهای صادر شده در سال گذشته است.

مدیرعامل سایپا تولید 650 هزار دستگاه خودرو در سال 93 را از اولویت های اصلی سایپا برشمرد و گفت: تمام بخش ها از قبیل زنجیره تامین و تولیدکنندگان برای دستیابی به این هدف تلاش خواهند کرد.

وی افزود: استقرار دولت تدبیر و امید و برنامه ریزی و سیاست گذاری های اصولی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان گسترش و نوسازی صنایع موجب شده مقوله تولید در خودروسازی ها با ثبات و روند روبه رشد مواجه شود.

خودروسازان طی چند سال اخیر با مشکلات متعددی برای افزایش حجم تولید خود روبرو بوده اند، اما آنها در نظر دارند ظرفیت تولید خود را طی سال جاری با وجود آنکه کار آسانی نیست، افزایش دهند.

کارشناسان معتقدند دولت در جهت حمایت از صنعت خودروی کشور باید قوانین و مقررات دست و پاگیر پیش روی تولید کنندگان کشور را برطرف کند.

از سوی دیگر، تقاضا برای خودرو در کشور در سطح بالایی قرار دارد و با این شرایط، طبیعی است که قیمت بالابرود؛ بنابراین اگر دولت می خواهد قیمت خودرو افزایش نیابد، باید به فکر افزایش تولید باشد که البته این کار نیازمند سرمایه در گردش است.

افزایش تولید، خودروسازان را بتدریج از حالت زیان دهی خارج و به سمت سوددهی سوق می دهد که بدنبال آن و در صورت اشباع بازار داخل، خودروسازان می توانند به فکر صادرات باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٣, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها