سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هزینه صدور کارت هوشمند ملی 150 هزار ریال شد

روی کارت ملی هایی که در کشور برای هموطنان صادر می شود هفت نوع کاربرد اعم از کارت سوخت، گواهینامه رانندگی، کارت سلامت، کارت اشتغال به تحصیل، کارت تلفن، کارت پرداخت یا تراکنش مالی و هدفمندی طراحی شده که با همکاری سایر دستگاه ها، تعداد خدمات کارت ها قابل افزایش است.
مدیرکل امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال، از افزایش هزینه صدور کارت هوشمند ملی از 100 هزار ریال به 150 هزار ریال در سال جاری خبر داد.

محسن اسماعیلی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال گذشته، 250 هزار کارت هوشمند ملی برای هموطنان صادر شده است.
وی کارت هوشمند ملی را کلید ورود به دولت الکترونیک دانست و گفت: اساس کارت هوشمند ملی، شناسایی فرد در دولت الکترونیک و فضای مجازی است.

اسماعیلی ادامه داد: اسناد هوشمند بویژه کارت ملی هوشمند مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی قلمداد می شود، همچنین توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و مراجع مختلف را بدنبال دارد، بطوریکه در پویایی اقتصاد تا حدود زیادی نقش آفرینی می کند، از این رو برای محقق شدن همه این مزیت ها باید آموزش های لازم به مردم در ارتباط با شیوه استفاده از آن ارائه شود.

وی تصریح کرد: روی کارت ملی هایی که در کشور برای هموطنان صادر می شود هفت نوع کاربرد اعم از کارت سوخت، گواهینامه رانندگی، کارت سلامت، کارت اشتغال به تحصیل، کارت تلفن، کارت پرداخت یا تراکنش مالی و هدفمندی طراحی شده که با همکاری سایر دستگاه ها، تعداد خدمات کارت ها قابل افزایش است.

اسماعیلی با بیان اینکه کارت ملی هوشمند از درصد امنیت قابل توجهی برخوردار بوده و قابل جعل نیست، گفت: متصدی هر کاربرد فقط امکان دسترسی به اطلاعات خود را دارد بطوریکه به علت تعریف شدن کد عبور، امکان دسترسی به سایر اطلاعات در همه دستگاه های اجرایی وجود ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ٢٢:٣۵

   

پر مبحث ترین ها