سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت خبر داد:

درآمد هزار میلیارد تومانی دولت از محل انصراف دهندگان یارانه

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ٢١:١٣    نسخه چاپی    
نوبخت درباره پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پردرآمدهایی که برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده اند حذف می شوند یا خیر گفت: دولت قطعا قانون را اجرا می کند و در این راستا بند (9) تبصره 21 قانون بودجه 93 که درباره هدفمندی یارانه ها است تکالیفی برای دولت تعیین کرده که ما نیز بر اساس قانون امور را پیگیری می کنیم.
سخنگوی دولت با بیان اینکه بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 1000 میلیارد تومان از محل انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی درآمد نصیب دولت می شود، درباره اجرای موارد مرتبط با ایثارگران در بودجه 93 گفت: هیچ مشکلی برای تدوین آیین نامه اجرایی آن نداریم.

محمدباقر نوبخت در گفت و گو با خانه ملت، با بیان اینکه قیمت بنزین هنوز مشخص نشده است، گفت: هیأت وزیران تا پایان هفته دراین باره تصمیم گیری می کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه میزان سهمیه و سایر موارد مربوط به قیمت حامل های انرژی در گزارش آتی هیأت وزیران خواهد بود، درباره میزان انصراف دهندگان یارانه نقدی افزود: جمع بندی درباره آمار انصراف دهندگان در حال انجام است و فردا در نشست خبری هیأت دولت به اطلاع رسانه ها خواهد رسید.

نوبخت درباره پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پردرآمدهایی که برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده اند حذف می شوند یا خیر گفت: دولت قطعا قانون را اجرا می کند و در این راستا بند (9) تبصره 21 قانون بودجه 93 که درباره هدفمندی یارانه ها است تکالیفی برای دولت تعیین کرده که ما نیز بر اساس قانون امور را پیگیری می کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه درآمدی از محل انصراف از یارانه نقدی برای دولت تعیین نشده است، گفت: درآمدهای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها از دو منبع که در تبصره 21 قانون بودجه ذکر شده است تامین می شود به طوری که 48 هزار میلیارد تومان از محل اصلاح و افزایش قیمت ها و 11 هزار و 300 میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور درآمد کسب می شود.

دولت از افزایش قابل توجه نرخ حامل های انرژی استقبال نمی کند

وی افزود: به دلیل اینکه دولت در نظر دارد نرخ تورم را به کمتر از 25 درصد تقلیل دهد از افزایش قابل توجه قیمت حامل های انرژی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها استقبال نمی کند؛ از این جهت یک گزینه در فراروی مردم قرار دادیم که با انصراف برخی از دریافت یارانه نقدی فرصتی ایجاد شود تا از منابع حاصله از این بخش برای ارائه خدمات بهداشت و درمان و فعال کردن واحدهای تولیدی استفاده کنیم.

درآمد هزار میلیاردتومانی دولت از محل انصراف دهندگان یارانه نقدی

نوبخت ادامه داد: بنابراین هر میزان درآمدی که از محل انصراف یارانه بگیران حاصل شود در جهت بهبود خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین در جهت فعال کردن بنگاه های اقتصادی و افزایش اشتغال بهره می گیریم که بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 1000 میلیارد تومان از محل انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی درآمد نصیب دولت می شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: دولت نه تنها از محل افزایش قیمت ها ریالی برای امور جاری برداشت نمی کند بلکه 11 هزار و 200 میلیارد تومان از خزانه کل کشور به بودجه هدفمندی اضافه می کند تا خدمت بیشتری به مردم ارائه دهد.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون افراد نیازمند متقاضی باید برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند ضمن اینکه بر اساس قانون بودجه دولت مسئول تعیین سقف درآمدی شده است که البته برای شناسایی نیازمندان در فرم ثبت نام چند دامنه درآمدی کمتر 600 هزار تومان، بین 600 هزار تا یک میلیون تومان و بیش از 2 میلیون 500 هزار تومان را مشخص کردیم و مردم نیز اطلاعات خود را وارد کردند که دولت نیز هر سقفی را تعیین کند می تواند بر اساس آن و اطلاعاتی که مردم در سامانه ثبت کرده اند افراد را شناسایی کند که این سقف درآمدی در یک جلسه هیأت دولت مشص می شود.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از اظهاراتش درباره ابلاغ قانون خدمات ایثارگران نیز گفت: ضوابط اجرایی مواردی که در ارتباط با ایثارگران در قانون بودجه 93 درخصوص ایثارگران آمده بود به تصویب رسیده است و هیچ مشکلی برای تدوین آیین نامه اجرایی آن نداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ٢١:١٣

   

پر مبحث ترین ها