سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

دولت درحال آواربرداری از مشکلات ناشی از اجرای بد هدفمندی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها گفت: اصل هدفمندسازی یارانه ها یک امر درست و به جایی بوده ولی در اجرای آن ایراداتی وجود داشت که در حال حاضر نیز آثار سو اجرای آن برای مردم مشکلات فراوانی به وجود آورده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متاسفانه اجرای نامناسب هدفمندی یارانه ها طی سال های گذشته موجب فرود آمدن آواری از مشکلات بر زندگی هم وطنان شده که دولت تدبیر و امید در حال آواربرداری این مشکلات است.

علی یزدانی در مراسم تودیع و معارفه رییس سابق و جدید سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی، افزود: آذربایجان غربی با داشتن 2 هزارو 885 پروانه صنعتی باید به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل می شد که متاسفانه این امر اتفاق نیفتاده و سهم این استان از تولید ناخالص داخلی کشور نزدیک به دو درصد است.

وی ادامه داد: 3.5 درصد از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز مربوط به آذربایجان غربی بوده و وجود 7 بازارچه مرزی و هموجواری با 4 کشور خارجی می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی استان موثر باشد.
یزدانی گفت: آمارهای ارائه شده در رابطه با وضعیت صنعت آذربایجان غربی وحشتناک است و باید با هم اندیشی بخش خصوصی و دولتی راهکارهای برون رفت از این وضعیت ارائه شود.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: وجود 105 هزار بافنده فرش در اذربایجان غربی نیز از پتناسل های این منطقه به شمار می رود که مرغوبیت فرش این استان در سایر مناطق کشور کمتر یافت می شود.

به گزارش ایسنا، وی ابراز کرد: متاسفانه آمار وحشتناکی از وضعیت واحدهای تولیدی آذربایجان غربی ارائه شد، که حل این معضلات با همکاری و همفکری بخش دولتی و خصوصی امکان پذیر است.
یزدانی در ادامه با بیان اینکه وزارت صنعت و معدن یک وزارت سیاسی نیست، تاکید کرد: این وزات جای تولید است و نه سیاسی کاری که برای افزایش تولید باید بسترهای حمایتی فراهم شود.

وی تشریح کرد: همه مسولان کشور اعم از بخش خصوصی و دولتی در آرمان ها و اهداف هم نظر هستند و هرگاه کار مثبتی در کشور انجام شده به همت هر دو بخش دولتی و خصوصی بوده و هرکجا که رکود و خلا به وجود آمده نیز هر دو بخش مقصر بوده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تمام جریان های سیاسی کشور در سال های مختف در راستای تداوم استراتژی نظام حرکت کرده اند، تصریح کرد: نمی خواهم دولت گذشته را به نقد بکشانم ولی در حال حاضر یک عزت و غرور ایرانی در عرصه جهانی نصیب مردم کشور شده است.

یزدانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: اقتصاد باید اقتصاد عدالت محور باشد اما عدالت محوری به معنای توزیع فقر در کشور نیست و سرمایه های در دست مردم باید به سمت تولید سوق داده شود.
وی افزود: محکم سازی پایه های اقتصادی در راستای ایجاد مصونیت در برابر تحریم های غربی، یکی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها گفت: اصل هدفمندسازی یارانه ها یک امر درست و به جایی بوده ولی در اجرای آن ایراداتی وجود داشت که در حال حاضر نیز آثار سو اجرای آن برای مردم مشکلات فراوانی به وجود آورده است.

یزدانی تصریح کرد: متاسفانه اجرای نامناسب هدفمندی یارانه ها طی سال های گذشته موجب فرود آمدن آواری از مشکلات بر زندگی هم وطنان شده که دولت تدبیر و امید در حال آواربرداری این مشکلات است.
وی در ادامه با تاکید بر تعامل با رسانه ها، گفت: تعامل با رسانه های یکی از رسالت های اصلی وزارت صنعت و معدن است و در کنار رسانه ای کردن اقدامات مثبت، باید از نقدهای سازنده نیز استفاده کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به واگذاری شرکت پشتیبانی دام و طیور خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرکت پشتیبانی دام و طیور به جهاد کشاورزی واگذار شده و طبق تفاهم نامه بین وزیر جهاد کشاورزی و صنعت و معدن شرکت غله نیز به جهاد کشاورزی واگذار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها