سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری: اسامی‌ دانه‌درشت‌های بانکی اعلام خواهد شد

معاون اول رئیس جمهور درباره زمان اعلام اسامی دانه‌ درشت‌های بانکی، گفت:‌ اسامی اعلام خواهد شد اما مهم این است که این اسامی به دستگاه های تصمیم‌گیر از جمله قوه قضائیه ارسال شده است.
معاون اول رئیس‌جمهور، با بیان اینکه اسامی دانه‌درشت‌های بانکی به قوه قضاییه داده شده است، از گشایش 10 میلیارد دلاری ال‌سی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و آب خبر داد.

اسحاق جهانگیری در گفت وگو باخانه ملت، در تشریح محورهای جلسه امروز (15 اردیبهشت) برخی وزرا با فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت مجلس، گفت:‌ در جلسه امروز دغدغه نمایندگان در بحث هدفمندی یارانه ها، خروج کشور از رکود اقتصادی و همچنین نحوه تعامل دولت و مجلس بررسی شد.

معاون اول رئیس جمهور، با بیان اینکه در جلسه مذکور گزارشی از وضع منابع مورد استفاده برای سرمایه‌گذاری ارایه شد، افزود: با توجه به محدودیت منابع ناشی از تحریم‌های ظالمانه ، دولت سعی دارد تا با نجات بخش تولید، بنگاه‌های اقتصادی را وارد مدار تولید کند و از منابع آن‌ها برای پیشبرد امور استفاده کند.
جهانگیری گفت: نظام بانکی در کشور به دلایل مختلف با مشکلات جدی همچون حجم بالای مطالبات معوق که به بیش از 82 هزار میلیارد تومان رسیده مواجه است.

وی با بیان اینکه استعدادهای زیادی برای جذب منابع خارجی داریم، تصریح کرد: در دوره های گذشته از منابع خارجی زیادی استفاده کردیم و در حال حاضر نیز گفت وگوهایی در راستای جذب سرمایه‌گذاری خارجی شروع شده است اما هنوز به مرحله عقد قرارداد نرسیدیم.
جهانگیری افزود: از روش های دیگر وارد گفت وگو با برخی کشورهای خارجی شدیم و در تلاشیم از روش های دیگری برای جذب منابع خارجی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ال سی مربوط به 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تاکنون گشایش شده است، افزود:‌ ال‌سی‌های گشایش یافته مربوط به طرح هایی در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و حوزه انرژی به ویژه آب است که اگر مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها به کمک تولید کشور بیایند تولید از حالت رکود خارج خواهد شد و این می تواند دستاورد خوبی در سال 93 باشد.

معاون اول رئیس جمهور درباره زمان اعلام اسامی دانه‌ درشت‌های بانکی، گفت:‌ اسامی اعلام خواهد شد اما مهم این است که این اسامی به دستگاه های تصمیم‌گیر از جمله قوه قضائیه ارسال شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩٣, ١٩:٢۵

   

پر مبحث ترین ها