سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آنهایی که دلار خریدند و ضرر کردند

روند نزولی در این هفته دائما ادامه یافت تا اینکه امروز بهای دلار به 3 هزار و 240 تومان برسد.
قیمت دلار در بازار آزاد طی روزهای گذشته از هفته جاری با کاهش قیمت مواجه شد تا کسانی که همچنان دارایی ارزی نگهداری می کنند، با زیان مواجه شده باشند.

بهای دلار آمریکا در بازار آزاد میانه های هفته گذشته 3 هزار و 310 تومان برآورد می شد. هفته گذشته بازار ارز با دلار 3 هزار و 285 تومانی فعالیت خود را به پایان رساند اما روند نزولی در این هفته دائما ادامه یافت تا اینکه امروز بهای دلار به 3 هزار و 240 تومان برسد.

با توجه به تداوم مذاکرات هسته ای در وین، اخبار سیاسی مثبتی به بازار مخابره می شود و این موضوع فضا را برای کاهش قیمت مهیا ساخته است. از سوی دیگر بانک مرکزی عوامل اقتصادی برای کنترل التهابات بازار ارز را به کار بسته است تا با افزایش عرضه ارز به بازار و انتقال تقاضای خودروسازان از بازار به بانک مرکزی، شرایط بهتری در نظام عرضه و تقاضای بازار رقم بخورد.

مجموع این عوامل اقتصادی و سیاسی به کاهش قیمت دلار کمک کرده است و تداوم آن می تواند زیان بیشتری را متوجه دارندگان ارز خانگی کند. در هفته جاری 1.36 درصد میزان افت قیمت دلار بود که دارندگان ارز خانگی و یا سرمایه گذران در این بازار، طی این هفته به این میزان از دارایی شان کاسته شده است.
telegram 19dey.com
شاهرخ    25 اردیبهشت 1393 21:32
جو گیر نشین.جوجه رو آخر پاییز میشمرن!!نه که همه چیز ارزون شده از بس که این مذاکرات مثبت بوده و دولت تدبیر و امید موفق!!نه جانم!قیمت ارز بالاتر از این حرفهاس و این واکنش نسبت به تقاضاست نه چیز دیگه!یه حرفی بگید که منطقی باشه!مثلا تحریم ها رفع شده و زندگی شیرین شده!!!مثل اینکه از اوضاع خیلی بی خبرین!!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها