سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی:

پرداخت یارانه نقدی به تمامی خانوارها اشتباه است

بررسی میزان درآمد و هزینه اشخاص وابسته به پارامترهای بسیاری است، اما دولت باید با تعیین یک میانگین به افراد نیازمند یارانه پرداخت کند، چون عواملی از قبیل زندگی شهری و روستایی باعث تفاوت در هزینه می شود که بررسی آن در کوتاه مدت مقدور نیست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با هدف توانمندسازی قشر ضعیف جامعه بوده و پرداخت به تمامی خانوارها با این خواسته اصلی در تضاد است.

علی محمد احمدی در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با مسائل پیرامون اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و حذف برخی اقشار از دریافت یارانه نقدی گفت: قضاوت در مورد اینکه برخی افراد از دریافت یارانه نقدی حذف شوند یا خیر، به روش صحیح پرداخت یارانه بستگی دارد.

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهایی که قانون اجرای هدفمندی را تجربه کردند اصولا با هدف توانمندسازی قشر ضعیف بوده و هیچ کشوری به شکل فراگیر به تمام خانوارها یارانه پرداخت نمی کند، مجلس هم به صراحت تاکید کرده که پرداخت یارانه باید بر اساس درآمد خانوار باشد که این موضوع با پرداخت فراگیر در تضاد است.

وی تصریح کرد: البته تعیین اینکه به چه اشخاصی یارانه پرداخت شود بستگی به اطلاعات موجود برای شناسایی دارد، زیرا دولت بر اساس خود اظهاری این اقدام را آغاز کرد و انتظار می رفت که برخی خانوارها از دریافت یارانه انصراف دهند، اما متاسفانه این مورد با استقبال مواجه نشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان داشت: از این رو دولت باید از طریق اطلاعاتی که در اختیار دارد و اظهاراتی که اشخاص ارایه کرده اند خانوارهای پر درآمد را شناسایی و آنهایی که نیازمند یارانه نیستند را از دریافت حذف کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که چه اشخاصی باید از دریافت یارانه حذف شوند گفت: بررسی میزان درآمد و هزینه اشخاص وابسته به پارامترهای بسیاری است، اما دولت باید با تعیین یک میانگین به افراد نیازمند یارانه پرداخت کند، چون عواملی از قبیل زندگی شهری و روستایی باعث تفاوت در هزینه می شود که بررسی آن در کوتاه مدت مقدور نیست.

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس افزود: البته باید توجه داشت که اگر دولت سقفی را اعلام کرد به این معنی نیست که درآمد بالاتر از آن نیازی به دریافت یارانه ندارد، بلکه منابع دولت محدود بوده و قشر ضعیف در اولویت قرار دارند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ٠٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها