سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی سازمان هدفمند کردن یارانه ها:

اصلاح اطلاعات خانوار یارانه بگیران محدودیت زمانی ندارد

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:٠٠    نسخه چاپی    
هیچگونه جای نگرانی مبنی بر وجود محدودیت زمانی برای ثبت تغییرات مزبور در سامانه refahi.ir برای خانوارهای مربوطه وجود ندارد، ضمن آنکه تنها مرجع ثبت این تغییرات در اطلاعات ثبت شده قبلی خانوارها، مراکز پلیس+10 در سراسر کشور می باشد.
سخنگوی سازمان هدفمند کردن یارانه ها، گفت: اصلاح اطلاعات یارانه بگیران که از روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه آغاز شده، محدودیت زمانی ندارد و به صورت مستمر انجام می شود.

نرگس نجفی در گفت و گو با ایرنا، افزود: افرادی که به واسطه یکی از تغییرات ازدواج یا طلاق و یا تغییر سرپرست، به عنوان سرپرست جدید در مراکز پلیس+10 ثبت نام می کنند، باید جهت ثبت شماره حساب خود به یکی از شعب بانک متبوع نیز مراجعه نمایند.

وی با بیان آنکه، وقایع حیاتی همواره و بطور مستمر در طی زمان برای خانوارهای مختلف بروز می کند، اصلاح اطلاعات قبلی خانوارها نیز در نتیجه وقایع مزبور باید به طور مستمر تغییر پذیرد، گفت: از این رو سازمان هدفمندسازی یارانه ها به منظور تامین شرایط مطلوب برای متقاضیان، مکانیزم ثبت تغییرات مزبور را طوری طراحی کرده که امکان ثبت این گونه تغییرات از 31 اردیبهشت ماه سال جاری به بعد بطور مستمر امکان پذیر خواهد بود.

نجفی تاکید کرد: هیچگونه جای نگرانی مبنی بر وجود محدودیت زمانی برای ثبت تغییرات مزبور در سامانه refahi.ir برای خانوارهای مربوطه وجود ندارد، ضمن آنکه تنها مرجع ثبت این تغییرات در اطلاعات ثبت شده قبلی خانوارها، مراکز پلیس+10 در سراسر کشور می باشد.

خانوارهای جدید شماره حسابشان را برای دریافت یارانه به بانک اعلام کنند

سخنگوی سازمان هدفمند کردن یارانه ها درباره شماره حساب برای واریز یارانه خانوارهای جدید نیز اظهار داشت: افرادی که به واسطه ازدواج یا طلاق، اطلاعاتشان را با مراجعه به مراکز پلیس+10 اعلام و از زیرمجموعه خانوار قبلی خود جدا و در قالب خانوار جدیدی ثبت می کنند، می توانند بلافاصله پس از اقدام فوق، با مراجعه به یکی از شعب بانکی که می خواهند حساب یارانه ای در آن داشته باشند، نسبت به ثبت شماره حساب سرپرست خانوار جدید در سامانه اقدام نمایند.
وی تاکید کرد: بدیهی است در صورت عدم ثبت شماره حساب در بانک مربوطه، امکان پرداخت یارانه میسر نمی باشد.

تغییر سرپرست خانوارهای بدسرپرست، کفالت، حضانت، قیمومیت با نامه رسمی فرمانداری امکان پذیر است

نجفی گفت: تغییر سرپرست در موارد مربوط به خانوارهای بدسرپرست، کفالت، حضانت، قیمومیت و مواردی از این قبیل، کمافی السابق در کلیه فرمانداری های سراسر کشور انجام می شود و فرمانداری ها پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه، در صورت تایید، سرپرست جدید خانوار را به همراه نامه رسمی فرمانداری به دفاتر پلیس+10 جهت اعمال تغییر سرپرست معرفی می کنند.

پرداخت یارانه مرحله بعد منوط به مراجعه به بانک

وی در پاسخ به این پرسش که خانوارها بلافاصله پس از اصلاح اطلاعات مشمول دریافت یارانه می شوند یا خیر، گفت: پرداخت یارانه مرحله بعد به سرپرست خانوارهای جدیدی که به واسطه ازدواج، طلاق و یا تغییر سرپرست ایجاد و ثبت شده اند، منوط به اعلام و ثبت شماره حساب مربوطه سرپرست خانوار جدید در یکی از شعب بانک متبوع است.
telegram 19dey.com
محمد حسین احمدوند    4 خرداد 1393 13:07
پس ویرایش اطلاعات کجا رفت لطفا یک روز را برای ویرایش برای مردم بدبخت در نظر بگیرید
  • +10
علیرضا    4 خرداد 1393 16:53
سلام علیکم
لطفا راهنمایی بفرمایید
من تازه ازدواج کردم و خانواده ما یارانه رو ثبت نام کردن اما خانواده همسرم ثبت نام نکردن
باتوجه به اینکه الان ما به این یارانه احتیاج داریم با توجه به اینکه خانواده همسرم یارانه رو ثبت نام نکردن نمیتونیم یارانمون رو جدا کنیم لطفا بفرمایید چکار باید انجام بدهیم
با تشکر
  • +10
ايوب    6 خرداد 1393 00:17
سلام علیکم
من تازه ازدواج کردم و خانواده ما یارانه رو ثبت نام کردن اما خانواده همسرم ثبت نام نکردن
باتوجه به اینکه الان ما به این یارانه احتیاج داریم با توجه به اینکه خانواده همسرم یارانه رو ثبت نام نکردن نمیتونیم یارانمون رو جدا کنیم
راهنمايي كنيد
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 3
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها