سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امامی :

قیمت خودرو افزایش نمی یابد/ شرط شورای رقابت برای خودروسازان

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣١    نسخه چاپی    
در جلسه اخیر شورای رقابت بر افزایش کیفیت خودرو بحثهای زیادی شد و تقریبا اعضا به این نتیجه نزدیک شدند که خودروهایی که کیفیتشان افزایش یابد افزایش 2.5 درصدی قیمت داشته باشند درغیر این صورت 2.5 درصد کاهش قیمت خواهیم داشت.
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با تاکید بر اینکه قیمت خودرو افزایش نمی یابد، گفت:‌در جلسه اخیر شورای رقابت بر افزایش کیفیت خودرو بحث‌ شد و تقریبا اعضا به این نتیجه نزدیک شدند که خودروهایی که کیفیت آنها ارتقاء یابد افزایش 2.5 درصدی قیمت داشته باشند درغیر این صورت 2.5 درصد کاهش قیمت خواهیم داشت.

عیسی امامی در گفت وگو با خانه ملت،‌ با یادآوری تصمیمات این شورا درباره قیمت خودرو،‌ با بیان اینکه جلسه شورا در هفته گذشته برگزار نشد و این هفته نیز برگزار نمی شود، ‌افزود: سناریوهای متعددی در راستای تعیین و کاهش قیمت خودرو در شورا مطرح شده و تا حدودی اعضا به جمع بندی رسیده اند اما هنوز نهایی نشده است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز اعضا به جمع بندی نرسیدند که کدام سناریو می تواند خودروسازان را متقاعد کند که قیمت خودرو را کاهش دهند.

وی افزود: در جلسه اخیر شورای رقابت بر افزایش کیفیت خودرو بحثهای زیادی شد و تقریبا اعضا به این نتیجه نزدیک شدند که خودروهایی که کیفیتشان افزایش یابد افزایش 2.5 درصدی قیمت داشته باشند درغیر این صورت 2.5 درصد کاهش قیمت خواهیم داشت.

این عضو کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نظر دولت و مجلس بر این است که قیمت خودرو افزایش نیابد،‌گفت: دولت در صدد است ارز مورد نیاز خودروسازان را با قیمت مناسب تامین کند تا با ثابت ماندن قیمت هم حقوق مصرف کننده و هم تولیدکننده رعایت شود.

گفتنی است محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت اشاره کرده بود که در خصوص قیمت خودروها، دستگاه‌ها را موظف خواهیم کرد با توجه به کاهش قیمت ارز، قیمت‌ها را کاهش دهند.اشاره نوبخت به تکلیف به دستگاهها برای کاهش قیمت خودرو در حالی بود که نعمت زاده وزیر صنعت چندین بار در حمایت از لزوم افزایش یا حداقل ثابت ماندن قیمت خودرو سخنانی گفته بود .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣١

   

پر مبحث ترین ها