سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیف: 3 هزار میلیارد تومان از اموال زنجانی مسترد شد

در بسته جدید خروج از رکود، با توجه به هدف اصلی بسته، تکالیفی برای نظام بانکی مشخص شده است که کلیاتی از آن را در نامه به مدیران عامل بانک‌ها اعلام کرده ام.
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: 3 هزار میلیارد تومان از اموال بابک زنجانی مسترد شده است.

به گزارش مهر، ولی الله سیف ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اموال و دارایی‌های بابک زنجانی گفت: 3 هزار میلیارد تومان از اموال بابک زنجانی مسترد شده است.

در جلسه رسیدگی به پرونده مطالبات دولت از بابک زنجانی و بررسی راهکارهای وصول هرچه سریع‌تر این بدهی ها که در هفته جاری به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شده، مقرر شده به منظور وصول مطالبات وزارت نفت، با همکاری دولت و دستگاه قضایی ظرف مدت یک ماه نسبت به تملیک اموال بابک زنجانی براساس قیمت‌های تعیین شده توسط کارشناسان رسمی مورد تأیید دولت، مرجع قضایی و مالک اموال اقدام شود. همچنین تاکید شد اداره، فروش اموال و واریز وجوه آن به حساب دولت براساس ضوابط قانونی موجود انجام شود.

در همین حال، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه از موافقت وزارت نفت با دریافت اموال زنجانی بابت وصول مطالبات او خبر داده است.

نامه‌نگاری با بانک‌ها برای خروج از رکود
رئیس کل بانک مرکزی در ادامه این نشست درباره بسته دولت برای خروج غیرتورمی از رکود اظهارداشت: در بسته جدید خروج از رکود، با توجه به هدف اصلی بسته، تکالیفی برای نظام بانکی مشخص شده است که کلیاتی از آن را در نامه به مدیران عامل بانک‌ها اعلام کرده ام.

سیف گفت: رعایت انضباط و نظم در حرکت تک تک بانک‌ها، پیش نیاز تحقق اهداف پیش بینی شده در نظام بانکی کشور است و ما زمانی می توانیم به آن اهداف دست پیدا کنیم که از منابع محدود استفاده ای بهینه داشته باشیم.

وی اعلام کرد: در این بسته بررسی شده که با توجه به هدف تورمی که برای سال جاری پیش بینی شده است، حداکثر حجم تسهیلاتی که نظام بانکی می تواند در جهت رونق بخشی به اقتصاد پرداخت کند، چه میزان است.

رئیس کل بانک مرکزی اظهارداشت: در این راستا اولویت‌هایی برای نظام بانکی تعیین کرده ایم که اولویت اعطای تسهیلات عمدتا متمرکز بر بخش تامین سرمایه در گردش برای واحدهایی که به دلیل کمبود منابع نتوانسته اند از ظرفیت های تولیدی خود به طور کامل استفاده کنند.

سیف در ادامه در پاسخ به این پرسش که برخی نمایندگان مجلس گفته‌اند که دولت از صندوق توسعه ملی برداشت غیرقانونی داشته است؛ آیا این مطلب صحت دارد؟ گفت: 4.1 میلیارد دلار از منابع حاصل از صادرات نفت را بانک مرکزی خریداری کرده و سهم صندوق توسعه ملی پرداخت شده و برداشتی صورت نگرفته است. کسی که این را بیان کرده است، دلایل خود را ارائه کند تا بررسی کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ١۴:١۶

   

پر مبحث ترین ها