سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت با قبول هزینه‌های اجتماعی حذف یارانه پولدارها را کلید بزند

دولت برای شناسایی دهک های پردرآمد در کنار روش های دیگر می تواند از موضوع گردش حساب های بانکی نیز استفاده کند، البته این کار می تواند بدون اطلاع دولت از مانده حساب مشتریان انجام شود.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت تدبیر و امید باید ایثار کند و با قبول هزینه‌های اجتماعی این کار درست و خیرخواهانه را انجام دهد و براساس قانون، دهک های ثروتمند را از دریافت یارانه حذف کند.

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو با خانه ملت، درباره اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها ،گفت: یکی از ضرورت‌های اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی، شناسایی دقیق دهک‌های ثروتمند جامعه و حذف آنها از پرداخت یارانه نقدی از سوی دولت است.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس قانون شناسایی دهک‌های ثروتمند جامعه در اختیار دولت است، افزود: برای تقویت اقتصادی دهک های کم درآمد، راهی جزء حذف دهک های ثروتمند از دریافت یارانه نیست، بنابراین دولت برای تامین منابع مالی باید این اقدام مهم را انجام دهد.

عثمانی با مطلوب ارزیابی کردن موضوع حذف دهک های ثروتمند از دریافت یارانه نقدی ،گفت: با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، باید خانوارهای کم درآمد تقویت شوند، که برای تامین منابع مالی انجام این مهم، ضرورت دارد که دولت بر اساس قانون پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان را قطع کند.
این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر شناسایی دقیق دهک های ثروتمند، ادامه داد: دولت برای شناسایی دهک های پردرآمد در کنار روش های دیگر می تواند از موضوع گردش حساب های بانکی نیز استفاده کند، البته این کار می تواند بدون اطلاع دولت از مانده حساب مشتریان انجام شود.

عثمانی افزود: دولت تدبیر و امید باید ایثار کند و با قبول هزینه ها اجتماعی این کار درست و خیرخواهانه را انجام دهد و براساس قانون دهک های ثروتمند را از دریافت یارانه نقدی حذف کند.
وی درباره آمار اشتغال زایی حدود دو و نیم میلیون نفری از سوی دولت دهم گفت: آمارهای دولت گذشته نمایندگان مجلس را در حوزه انتخابیه با چالش روبرو کرده بطور مثال مردم بوکان می پرسند سهم شهرستان بوکان از این اشتغال زایی میلیونی دولت دهم کجاست، و نکته اینجاست که بسیاری از همکاران مجلس در حوزه های انتخابیه دیگر نیز در مقابل این پرسش مردمی قرار می گیرند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: تاکنون دولت دهم این معما را حل نکرده که دو و نیم میلیون شغل را در کدام منطقه کشورایجاد کرده است بنابراین باید مسئولان دولت گذشته این ابهام را حل کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٣, ٢٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها