سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وام 20 میلیونی خود اشتغالی به ایثارگران

چنانچه سرمایه‌گذاری‌های لازم برای این افراد در خصوص کارآفرینی آنان انجام شود یقینا مشکلات اشتغال برطرف خواهد شد.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: 20 میلیون تومان وام خود اشتغالی به ایثارگران پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس ، علی‌حیدر شیرآوند عصر امروز در جلسه توسعه کارآفرینی ایثارگران کوثر(تکاک) در اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر مشکل اشتغال مهمترین دغدغه ایثارگران در کشور است.

وی با بیان اینکه 60 هزار نفر از ایثارگران در کشور بیکار هستند، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال کار استخدام 10 هزار نفر از ایثارگران انجام می‌شود و برای 50 هزار ایثارگر دیگر در کشور زمینه‌های ایجاد کارآفرینی به وجود می‌آید.

شیرآوند تصریح کرد: با توجه به رویکرد کنونی دولت و کاهش استخدام ایثارگران در دستگاه‌های دولتی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برای توسعه کارآفرینی بین این قشر از جامعه تدابیری خوبی را اندیشیده است.

به گفته مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، سه هزار و 600 ایثارگر در استان کرمانشاه بیکار هستند و این امر نیازمند نگاه ویژه‌ای از سوی مسئولان است.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی و سیاست اجرایی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اشتغال این افراد، گفت: این دستورالعمل در قالب دو طرح به ادارات کل سراسر کشور اعلام می‌شود.

شیرآوند با بیان اینکه هیچ دستگاه دولتی افراد را با مدرک دیپلم و زیر دیپلم استخدام نمی‌کنند، گفت: باید ایثارگران و فرزندان آنان که بیکار هستند از طریق مشاوره‌ها و کارشناسان اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ها استعدادیابی شوند و زمینه‌های کارآفرینی آنان به وجود آید.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور مهمترین مشکل ایثارگران بیکار را عدم مهارت آنان عنوان کرد و یادآور شد: چنانچه سرمایه‌گذاری‌های لازم برای این افراد در خصوص کارآفرینی آنان انجام شود یقینا مشکلات اشتغال برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل بنیاد شهید و امور ایثارگران، این اداره‌کل در راستای تعامل با کارفرمایان در زمینه کارآفرینی ایثارگران مؤظف شده تا پنج سال حق بیمه ایثارگرانی که شاغل شده‌اند را بپردازد.

شیرآوند یادآور شد: با اعمال دستورالعمل مذکور اکثر ایثارگران و فرزندان آنان که از مشکل اشتغال رنج می‌برند می‌توانند به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنند.

این مسئول از اعطای وام خوداشتغالی به ایثارگران فاقد شغل خبر داد و گفت: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه 20 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات اعطا می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩٣, ٢١:٣١

   

پر مبحث ترین ها