سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رقم اختلاس شهرداری سیرجان اعلام شد

مبالغ عنوان شده مغرضانه مطرح شدند و طبق اعلام منابع موثق قضایی رقم واقعی نزدیک به 800 میلیون تومان است.
در پی انتشار خبر مربوط به اختلاس در مجموعه شهرداری و شورای شهر سیرجان، نماینده مردم سیرجان در خانه ملت و رییس دادگستری شهرستان سیرجان توضیحاتی را ارائه کردند.

"شهباز حسن پور" درباره پرونده اختلاس سیرجان گفت: هر کس که از قانون تخطی کرده باشد ملزم به پاسخگویی در برابر مراجع قضایی ذیربط است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی برای رسیدگی به مفاسد و تخلفات باید به موقع عمل کنند، اظهار کرد: بنده در زمان مسئولیتم بین سال‌های 82 تا 84 به عنوان شهردار سیرجان چهار بار از دستگاه‌های نظارتی درخواست رسیدگی و بازرسی از پرونده‌های اقتصادی موجود در شهرداری را ارائه کردم و همین‌گونه انتظار آن می‌رود که مسئولان تمام نهادها نسبت به این موضوع از خود حساسیت نشان دهند.

حسن‌پور ضمن تکذیب ارقام منتشر شده در این پرونده تاکید کرد: مبالغ عنوان شده مغرضانه مطرح شدند و طبق اعلام منابع موثق قضایی رقم واقعی نزدیک به 800 میلیون تومان است.

چندی پیش اما، "منصور آبیار" شهردار سابق سیرجان مبلغ مورد اختلاس از سوی مسئولان شهرداری و شورای اسلامی شهر را تا روز یکشنبه هفته جاری، حدود شش میلیارد تومان عنوان کرده بود.

در همین زمینه قاضی "سیدمحمود علیزاده" رئیس دادگستری شهرستان سیرجان در گفت‌وگویی با خبرنگار سیاسی ایسنا، ضمن بیان این خبر که ممکن است عملیات بازرسی و رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی شهرداری سیرجان تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد، گفت: کل مبلغ اختلاس شده 709 میلیون تومان بوده است و در همین راستا نیز دو پرونده دیگر، هر کدام با رقم ریالی سیصد میلیون تومان در دست بررسی هستند.

در پی بازداشت موقت شهردار سیرجان چندی پیش "محمد انصاری" از سوی اعضاء شورای اسلامی شهر سیرجان به عنوان سرپرست شهرداری این شهرستان معرفی شد.

پیگیری‌های خبرنگار ایسنا در خصوص این پرونده ادامه دارد.
منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها