سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام آمادگی ژنرال موتورز، اپل، سیتروئن و پژو برای ورود به ایران

خودروسازان ما باید شرط و شروط خاصی بگذارند، چراکه فرانسه تا سال 2014 با ایران قرارداد داشت، اما با اعمال تحریم های جدید خودروسازان ما را در سال 2012 رها کرد.
حسین گروسی نماینده مردم شهریار و ملارد و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی کمپانی های خودروسازی چنرال موتورز، اپل، سیتروئن و پژو برای ورود به ایران خبر داد.

گروسی در گفتگو با فرهیختگان آنلاین (FDN.ir)، بیان داشت: شرکت های زیادی به دنبال سرمایه گذاری و شراکت با کمپانی های خودروسازی ایرانی هستند اما خودروسازان باید در تنظیم قرارداد محتاطانه برخورد کنند.

وی افزود: خودروسازان ما باید شرط و شروط خاصی بگذارند، چراکه فرانسه تا سال 2014 با ایران قرارداد داشت، اما با اعمال تحریم های جدید خودروسازان ما را در سال 2012 رها کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: این اقدام فرانسه باعث کاهش تولید خودرو و تلاطم در این صنعت و نهایتا افزایش قیمت شد.

گروسی خاطرنشان کرد: البته خودروسازان داخلی پیشرفت های خاص خود را داشته اند، برای مثال، چندین روز پیش، موتور تیو 3 ساخت داخل را که مخصوص خودروی 206 است، رونمایی شد.

وی با بیان اینکه بازار ایران می تواند هاب منطقه باشد گفت: ایران با 23 کشور مرز دارد، بنابراین می تواند کشورهای منطقه را پوشش دهد، در واقع همین مزیت باعث تمایل بسیاری از کمپانی های خودروسازی برای ورود به ایران شده است.

عضو کمیسیون انرژی اضافه کرد: اپل از آلمان، پژو و سیتروئن از فرانسه و جنرال موتورز از آمریکا خواستار حضور و سرمایه گذاری در ایران شده اند.

وی تاکید کرد: البته خودروسازان نباید فراموش کنند که در تنظیم قرارداد، شرط و شروط اطمینان ساز لحاظ کنند تا طرف مقابل را ملزم به ادای تعهداتش کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها