سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صندوق هاي انتخابات، مانع حذف بيش از 10 ميليون نفر از دريافت يارانه

نماينده مردم مازندران با بيان اين که تعداد نفراتي که بايد از دريافت يارانه حذف شوند عدد بالايي است گفت: از اين رو مجلس و دولت هيچ يک در اين باره پيش قدم نخواهند شد، چرا که نمي خواهند بر فرض در مقابل 10 ميليون نفر باايستاند.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس صندوق هاي انتخابات را مانع اصلي تصميم گيري دولت و مجلس در خصوص ساماندهي يارانه نقدي دانست و گفت: دولت با افزايش قيمت ها، فشار ناشي از پرداخت يارانه نقدي و کمبود درآمد را جبران خواهد کرد.

يوسفيان ملا در گفتگو با آريا در رابطه با دلايل تاخير حذف دهک هاي پردرآمد از دريافت يارانه نقدي با وجود فشاري که از ناحيه کاهش درآمد نفت متوجه دولت است اظهار داشت:هر چه از آغاز بکار دولت مي گذرد جرات کابينه در اجراي برخي تصميم ها کاهش مي يابد و به بيان ديگر صندوق هاي انتخابات در الويت قرار مي گيرند.

وي در تشريح اين اظهارات افزود:زماني که دولت شروع به کار کرد تا انتخابات بعدي رياست جمهوري چهارسال فرصت داشت و شجاعت دولت در اجرا و عملي کردن برخي تصميمات مانند حذف دهک هاي پردرآمد به اندازه اين چهار سال بود، اما در حال حاضر با گذشت دو سال ازعمر دولت ،جرات آن به نصف رسيده است.

يوسفيان ملا با تاکيد بر اين که هر اموري که با سياست درآميزد از مسير خود خارج شده وجنبه سياسي به خود مي گيرد گفت:به طور مثال ، گفته مي شود اگر در قضاوت سياست از دري وارد شود ، عدالت از پنجره ديگر خارج مي شود.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضرنحوه پرداخت يارانه هاي نقدي به مسئله اي جدي در کشور تبديل شده که متاسفانه مجلس و دولت هيچ يک جرات حذف گروهي را ندارند ، چراکه به صندوق انتخابات فکر مي کنند.

وي افزود: فکر کردن به صندوق انتخابات يعني سياسي شدن مسئله و در اين شرايط ديگر اين امکان وجود ندارد که اقدام جدي در اين باره صورت گيرد.
نماينده مردم مازندران با بيان اين که تعداد نفراتي که بايد از دريافت يارانه حذف شوند عدد بالايي است گفت: از اين رو مجلس و دولت هيچ يک در اين باره پيش قدم نخواهند شد، چرا که نمي خواهند بر فرض در مقابل 10 ميليون نفر باايستاند.

يوسفيان ملا با اشاره به جلسه نمايندگان مجلس با مسئولين دولتي در اين باره تصريح کرد:دولتي ها در اين جلسه اذعان داشتند نمي توانند با استناد به پرسشنامه هايي که هنگام ثبت نام يارانه نقدي از مردم دريافت کرده اند نسبت به حذف افراد اقدام کنند و اين در حالي است که اين امرچندان موضوع پيچيده اي نيست و تنها بر اساس شغل افراد مي توان کساني که واجدا شرايط دريافت يارانه نقدي نيستند را حذف کرد.

وي ادامه داد: به طورمثال تمامي صنف طلا فروشان ، اساتيد دانشگاه ها و پزشکان متخصص و کارکنان دولتي که بيش از 3 ميليون تومان حقوق مي گيرند به راحتي مي توان از دريافت يارانه حذف کرد.
اين عضو کميسيون بودجه و محاسبات مجلس تاکيد کرد: به احتمال زياد دولت با افزايش قيمت ها، فشار ناشي از پرداخت يارانه نقدي و کمبود درآمد را جبران خواهد کرد ولي محال است يارانه فردي را قطع کند.

يوسفيان ملا با اشاره به اين که هم اکنون ميزان نقدينگي کشور به 800 هزار ميليارد تومان رسيده است گفت: اين در حالي است که دولت هيچ گونه برنامه اي براي
جمع آوري نقدينگي ندارد و در قالب ارائه تسهيلات مسکن و پرداخت يارانه نقدي ، ميزان نقدينگي را افزايش مي دهد.
وي خاطر نشان کرد:در صورتي که دولت دولت مي توانست 15 تا 20 ميليون يارانه بگير را حذف کند ، قطعا اتفاقات خوبي را در بخش اقتصادي کشور شاهد بوديم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٨-١٣٩٣, ١٧:٣۶

   

پر مبحث ترین ها