سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رد ادعای برداشت از صندوق توسعه ملی توسط سیف

سیف در خصوص اظهارات مسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی مبنی بر برداشت 4.1 میلیارد دلاری از منابع صندوق توسعه ملی بدون مجوز مجلس، افزود: از سخنان میرکاظمی واقعاً تعجب کردم. در صورتی که هنوز تردیدی دارند اعلام نمایند تا در یک جلسه حضوری در بانک مرکزی با ارائه مستندات مراتب به صورت کامل توضیح داده شود.

رییس کل بانک مرکزی با رد ادعای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی، گفت: اینکه هرچند وقت یکبار ادعا می شود دولت یا بانک مرکزی مرتکب خلاف شده به هیچوجه درست نیست و واقعا از سخنان میرکاظمی تعجب کردم.
 
ولی الله سیف در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به پرسشی در خصوص اظهارات مسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی مبنی بر برداشت 4.1 میلیارد دلاری از منابع صندوق توسعه ملی بدون مجوز مجلس، افزود: از سخنان میرکاظمی واقعاً تعجب کردم. در صورتی که هنوز تردیدی دارند اعلام نمایند تا در یک جلسه حضوری در بانک مرکزی با ارائه مستندات مراتب به صورت کامل توضیح داده شود.

به گفته وی، دفاتر بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی نشان می دهد که در بانک مرکزی عیناً طبق مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقدام شده است. متاسفانه براساس حدس و گمان و اطلاعات ناقص ادعاهایی می شود که درست نیست، اصولاً نباید براساس چنین اطلاعات ناقصی اینقدر محکم اظهار نظر کرد.

 

وی ادامه داد: همان طور که قبلا هم گفته شد با توجه به اینکه امکان واریز مطالبات شرکت نفت از شرکت اینوک به حساب های بانک مرکزی وجود نداشت، بنابر مصوبه ستاد تدابیر ویژه بعد از تایید بدهی مذکور توسط شرکت اینوک بانک مرکزی تاییدیه را به منزله وصول تلقی و طبق ضوابط مربوطه، سهم صندوق توسعه ملی و وزارت نفت از آن تامین و معادل ریالی بقیه بحساب خزانه واریز شد.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: لازم به توضیح است که بنابر ابهام اولیه در متن مصوبه صادره در بادی امر براساس متن مذکور تصوراتی ایجاد شده بود ولی بانک مرکزی براساس استنباط درست اقدام کرده و اخیرا برای رفع هرگونه ابهام کتبا اقدام انجام شده فوق مجددا به ستاد تدابیر ویژه منعکس شد و تطبیق اقدام انجام شده با مصوبه صادره قبلی مورد تایید مجدد قرار گرفت.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها