سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت: امسال کسری بودجه نخواهیم داشت

علی رغم اختلاف 25 درصدی در عملکرد با بودجه مصوب سال 93، تدابیری اندیشیده شده که مجبور نشویم تا آخر سال جاری به مجلس متمم یا لایحه اصلاحی برای جبران کسری بودجه ارایه کنیم.

سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه در سال جاری کسری بودجه نخواهیم داشت، گفت: علی رغم اختلاف 25 درصدی در عملکرد با بودجه مصوب سال 93، تدابیری اندیشیده شده که مجبور نشویم تا آخر سال جاری به مجلس متمم یا لایحه اصلاحی برای جبران کسری بودجه ارایه کنیم.


«محمدباقر نوبخت» در اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه با ارائه گزارشی از عملکرد بودجه در سال جاری به نمایندگان مجلس، اظهارداشت: با توجه به کاهش قیمت نفت در سال جاری و به تبع آن، عدم وصول بخشی از سایر درآمدهای دیگر برنامه ریزی‌ها به صورتی بوده که در سال 93 با کسری بودجه رو به رو نشویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ادامه داد: گزارشی که شب گذشته از خزانه داری کل کشور دریافت کردم مبنی بر این است که تا تاریخ 11 دی ماه سال جاری، منابع و مصارف کشور مشخص شده که بر این اساس، 128 هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شده است.

نوبخت افزود: با توجه به میزان دریافتی منابع از سوی خزانه، می‌توان عنوان کرد که حدود 75 درصد از پیش بینی‌ها برای وصول درآمدها تحقق یافته است که این، یعنی اختلاف 25 درصدی در عملکرد با بودجه مصوب سال 93. البته تدابیری اندیشیده شده که مجبور نشویم به مجلس متمم یا لایحه اصلاحی برای جبران کسری بودجه ارائه شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،‌ سخنگوی دولت خاطرنشان کرد:‌ برخی ارقامی که در لایحه بودجه سال 94 پیشنهاد شده، باید با توجه به کاهش قیمت نفت و واقعیت‌های اقتصادی تعدیل شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٩٣, ١٩:١٠

   

پر مبحث ترین ها