سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بانک‌ها مقصر اصلی در ایجاد معوقات بانکی هستند

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩۴, ١۴:١٧    نسخه چاپی    
در اکثر مطالبات معوق، بانک‌ها مقصر اصلی هستند زیرا به موقع اقدام نکرده‌اند؛ به طور مثال هنگامی که طرحی دچار مشکل بود و امکان معوق آن در آینده وجود داشت نسبت به پیشگیری و جلوگیری از ادامه کار آن طرح اقدام نکرده‌اند.

یک کارشناس بانکی گفت: بانک ها بدلیل به موقع اقدام نکردن در وصول مطالبات مقصر اصلی مطالبات معوق هستند.


قجاوند، کارشناس بانکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در اکثر مطالبات معوق، بانک‌ها مقصر اصلی هستند زیرا به موقع اقدام نکرده‌اند؛ به طور مثال هنگامی که طرحی دچار مشکل بود و امکان معوق آن در آینده وجود داشت نسبت به پیشگیری و جلوگیری از ادامه کار آن طرح اقدام نکرده‌اند.
وی در ادامه گفت:اگر منصفانه قضاوت کنیم مقصر صرفا بانک‌ها یا فقط تولیدکنندگان نیستند، زیرا مطمئنا کوتاهی و سهل‌انگاری‌هایی از هر دو طرف وجود داشته و متأسفانه کار به جایی رسیده که حل آن سخت شده است.
این کارشناس بانکی در ادامه افزود: مطالبات معوق به صورت خرد- متوسط- کلان تقسیم می‌شود که درخصوص معوقات خرد و متوسط می‌توانیم تصمیم‌گیری‌های جدی داشته باشیم و تمهیداتی اتخاذ کنیم اما متأسفانه در حال حاضر امکان چنین تصمیم‌گیری‌هایی به دلیل تورم و رکود موجود در اقتصاد ما وجود ندارد.
وی در پایان یادآور شد: از نظر من یکی از دلایل مهم ایجاد این معوقات به دلیل عدم وجود تخصص است که سرچشمه این موضوع اشتباهاتی است که در گذشته داشتند و بانک‌های تجاری از حالت تجاری و بازرگانی خود خارج شده‌اند و به شکل بانک‌های تخصصی تغییر شکل داده‌اند، به همین دلیل دچار چنین مشکلاتی شده‌اند و تسهیلاتی اعطا کرده‌اند که در حال حاضر معوق شده و تمام این مسائل فقط به دلیل عدم تجربه و تخصص کافی و لازم بوده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩۴, ١۴:١٧

   

پر مبحث ترین ها