سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت مسکن امسال گران نمی شود

آنچه از وضعیت بازار مسکن می‌توان با قاطعیت از آن سخن گفت، این است که امسال جهش قیمت نخواهیم داشت.


مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه پرونده تحویل مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استان امسال بسته می‌شود، گفت: از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که تکلیف بود، تاکنون ۸۴ درصد محقق شده و مابقی تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

فریبرز واحدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت:‌ کل واحدهای مسکن مهر استان تهران حدود 330 هزار واحد بود که شامل شهرهای جدید پرند، پردیس، اندیشه، شهرهای زیر 25 هزار و شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت می‌شد.

وی ادامه داد: از 100 هزار واحد مسکونی که تکلیف اداره کل راه و شهرسازی تهران بود، تاکنون حدود 84 درصد یعنی بیش از 86 هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است.

واحدی اضافه کرد: مابقی این 14 هزار واحد مسکونی باقی مانده که در مرحله نازک‌کاری هستند، تا پایان امسال واگذار می‌شوند و پرونده مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر استان تهران بسته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: کارهای ساختمانی این واحدهای مسکونی باقی مانده به اتمام رسیده و تأسیسات زیربنایی آن‌ها در حال انجام است.

به گفته وی، پرونده واحدهای مسکونی مهر در پاکدشت، ضیا‌ءآباد، اسلامشهر، فیروزکوه و امام رضا (ع) به اتمام رسیده و بسته شده است.

*واحدهایی که قرارداد میان تعاونی‌ و سازنده ها بسته شده هنوز تمام نشده

واحدی تأکید کرد: واحدهایی که قراردادهای آنها به شیوه تفاهم‌نامه سه جانبه بسته شده است، پارسال تحویل متقاضیان مسکن مهر شد و واحدهایی که به روش تفاهم‌نامه‌های دو جانبه میان سازنده‌ها و شرکت‌های تعاونی بسته شده بود باقی مانده است.

*قیمت مسکن امسال گران نمی شود

وی در باره وضعیت قیمت مسکن در سال جاری گفت: آنچه از وضعیت بازار مسکن می‌توان با قاطعیت از آن سخن گفت، این است که امسال جهش قیمت نخواهیم داشت.

وی افزود: براساس آمارهای رسمی اعلام شده سال گذشته افزایش قیمت مسکن حد 6 درصد بود، بنابراین امسال نیز این افزایش قیمت از شرایط تورمی جامعه بالاتر نخواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت:‌ اگر از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن که همانا تقویت طرف تقاضا است، حمایت شود اتفاق خاصی در قیمت مسکن حتی در نیمه دوم سال 94 نیز رخ نمی‌دهد.

واحدی ادامه داد:‌ اگر بتوانیم هم در حوزه توانمندسازی بخش تقاضا و هم در حوزه توانمندسازی مالی بخش عرضه، سیاست‌های تنظیم شده را دنبال کنیم و تسهیلات در اختیار متقاضیان بگذاریم و صندوق‌های زمین و ساختمان هم فعالیت‌های خود را دنبال کنند، مسکن از حالت رکود خود خارج و شاهد فعالیت انبوه‌سازان و سازندگان در حوزه ساخت و ساز می‌شویم.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩۴, ١۴:١١

   

پر مبحث ترین ها