سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخوندی: شرکت های فرانسوی آماده ورود به بازار ایران هستند

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران گفت: شرکت های فرانسوی و غیرفرانسوی که در همایش تجاری پاریس شرکت داشتند، نشان دادند که بررسی های لازم خود را انجام داده و کاملا آماده ورود به بازار اقتصادی ایران هستند.


آخوندی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در پاریس همچنین با اشاره به ملاقات های خود با وزیر مسکن و وزیر حمل و نقل فرانسه و مسولان شماری از شرکت های فرانسوی و بین المللی در حوزه های مختلف هوا نوردی، حمل ونقل و بخش های مختلف ساختمان سازی، تصریح کرد: گفت وگو های مفیدی با این افراد صورت گرفته و به نتایج خوبی نیز دست یافته ایم.

وزیر راه و شهر سازی جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی دولت فرانسه در پاریس به سر می برد، با اشاره به اهمیت 2 سخنرانی خود در آکادمی دیپلماسی فرانسه و همچنین در بخش بین الملل اتاق بازرگانی پاریس، اظهار داشت: با توجه به اینکه رفت وآمدهای سیاسی و رسمی بین ایران و کشورهای اروپایی، خصوصا فرانسه در سال های اخیر بسیار محدود بوده، برقراری این گونه ملاقاتها برای تبادل نظر بین دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ریزی جدیدی در زمینه هوانوردی با طرف فرانسوی صورت گرفته است، گفت: بله، در زمینه صنعت حمل و نقل ایران و صنعت هوانوردی بحث های بسیار مهمی صورت گرفته و ما سعی مان بر این بود که چیزی را پنهان نداشته باشیم و حمایت دولت فرانسه را جلب کنیم و در این ملاقاتها و گفتگو ها، هر دو وزیر فرانسوی نیز حمایتها و پشتیبانی های خود را در مورد ایجاد روابط تجاری با ایران اعلام کردند.

آخوندی در پاسخ به این سئوال که دلایل سخت گیری کشور فرانسه نسبت به توافق هسته ای با ایران چیست، اظهار داشت: در روابط تجاری این موضوع مسئله خیلی مهمی نیست و باید یک نگاه کلی داشت، در هر حال رفتاری که دولت فرانسه در عمل نشان می دهد خیلی مثبت تر از آن چیزی هست که در ظاهر بیان شده، در کل نگاه وزیران فرانسوی و همچنین جامعه تجاری این کشور برای برقراری ارتباط با ایران مثبت ارزیابی می شود و این تصادفی نیست.

وی تاکید کرد: بیشتر شرکت های فرانسوی مطالعات خود را در بازار ایران انجام

داده اند و آماده برقراری روابط تجاری با تهران هستند و قصدشان مشارکت هست ولی اینکه چگونه و در چه زمانی عمل کنند بر می گرد به فرهنگ تجاری کشورها، برخی کشورها ریسک پذیرتر هستند و برخی کشورها محافظه کار هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١۶:۵٢

   

پر مبحث ترین ها