سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرایط آزادسازی سهام عدالت

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩۴, ٠٩:٣٧    نسخه چاپی    
رئیس کل سازمان خصوصی سازی آخرین شرایط آزادسازی سهام عدالت را تشریح کرد.

 

 پوری حسینی با بیان اینکه از نظر آماری حدود 48 میلیون نفر تاکنون ثبت نام نهایی سهام عدالت شده اند ، گفت: با آزادسازی سهام عدالت این افراد می توانند نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.

36 درصد سهام عدالت قابلیت آزادسازی دارد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: با توجه به اینکه سهام عدالت با این شرط به مشمولان داده شده است که اقساط آن از محل سود این سهام دریافت شود و از سوی دیگر از نظر میزان سود سهام عدالتی که دولت تاکنون دریافت کرده است و نیز با احتساب تخفیف 50 درصدی سهام دو دهک اول مشمولین، در حال حاضر 36 درصد سهام عدالت قابلیت آزادسازی دارد.

وی ادامه داد: با این وجود انتظار می رود در سالهای 94 و 95 درصد قابل توجهی از اقساط سهام عدالت به خزانه واریز شود و قابلیت آزادسازی سهام عدالت به 50 درصد تا پایان سال آینده خواهد رسید.

مهلت 10 ساله آزادسازی سهام عدالت؛ پایان 94

پوری حسینی گفت: با توجه به اینکه مهلت 10 ساله آزادسازی سهام عدالت پایان سال 94 است بنابراین باید تا تیرماه سال 95 منتظر ماند تا مجمع شرکتهای پرتفوی سهام عدالت تشکیل و سود اعلامی آنها مشخص شود تا بر اساس آخرین سود اعلامی، میزان آزادسازی سهام عدالت هم تعیین شود.

وی افزود: بر اساس آنچه که در لایحه آزادسازی سهام عدالت عنوان شده، یکی از گزینه های آزادسازی سهام عدالت این است که از شهریور 95 به مدت شش ماه به مشمولین مهلت داده می شود تا تفاوت سود واریزی اقساط سهام عدالت را به حساب دولت واریز کنند تا پس از آن در سال 96 بتوانند سهام عدالت خود را به طور کامل خرید و فروش کنند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: ایده دیگری که در زمینه آزادسازی سهام عدالت مطرح شده این است که دولت بتواند آن بخش از سهام را که اقساط آن تسویه نشده است به نیابت از مشمولین بفروشد و اقساط آن را تسویه کند و بعد از آن به میزان اقساط پرداخت شده اجازه خرید و فروش سهام عدالت به مشمولین داده شود.

 

منبع: صدا و سیما

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩۴, ٠٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها