سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش سن ناوگان هوایی کشور

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۶:١٠    نسخه چاپی    
وزیر راه وشهرسازی از کاهش سن ناوگان هوایی کشور از میانگین ۲۲ سال به ۲۰ سال در ماه های اخیر خبرداد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما عباس آخوندی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سن ناوگان هوایی کشور در 10 سال آینده افزایش می یابد و ما چاره ای جز نوسازی صنعت هوانوردی نداریم.

وی افزود: هم اکنون در شرایط تحریم باخریدهای دست دوم تا این لحظه توانسته ایم صنعت هوانوردی را روی پا نگهداریم اما اگر بخواهیم اقدام بهتری کنیم باید پس از برداشته شدن تحریم ها یک نوسازی کامل دراین صنعت داشته باشیم.

آخوندی گفت: در ایران بیش از 60 فرودگاه وجود دارد که برای آنها هواپیماهای کوچک کمتر از100 صندلی نیازاست تا بتوانند مسافران به راحتی در آنها جابجا شوند.

وی افزود: با تامین این هواپیماهای کوچک و نیز بهسازی فرودگاهها می توان برای توسعه و پیشرفت مناطق محروم کشور تاثیر گذارتر بود.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به سفرش به فرانسه در روزهای گذشته گفت: این سفر به دعوت رسمی دولت فرانسه وبرای شرکت در بزرگترین نمایشگاه صنعت هوانوردی جهان صورت گرفت .

مذاکره باعرضه کنندگان دست اول صنعت هوانوردی جهان

وی افزود: دراین سفربا عرضه کنندگان دست اول صنعت هوانوردی جهان گفتگوهایی انجام شد تادر زمینه هواپیماهای کوتاه برد، متوسط و قاره پیما تغییرات اساسی در ناوگان کشوری ایجاد شود.

آخوندی استقبال عرضه کنندگان دست اول صنعت هوانوردی جهان از پیشنهادهای ایران را بسیارخوب توصیف کرد و گفت: مقدمات کار فراهم شده است تا بتوان در زمینه تجارت بین الملل گام های موثری برداشت وجایگاه ایران را در این زمینه ارتقا داد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۶:١٠

   

پر مبحث ترین ها