سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قطع یارانه ۴۰۰هزار نفر و تمدید هدفمندی از سال ۹۵

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:٣٩    نسخه چاپی    
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام اینکه طبق گزارش دولت تا دوسه هفته پیش یارانه ۴۰۰ هزار نفر قطع شده است، گفت: به احتمال ۹۰ درصد دولت هدفمندی یارانه‌ها را در برنامه ششم توسعه می گنجاند.

 

به گزارش تسنیم، غلامرضا کاتب در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه طبق قانون دولت باید هدفمندی یارانه‌ها را تا پایان برنامه پنجم توسعه اجرا کند و از آنجایی که امسال سال پایانی این برنامه است، آیا بناست هدفمندی در برنامه ششم نیز تکرار شود؟ اظهار داشت: به احتمال ۹۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها در برنامه ششم نیز گنجانده خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد هدفمندی یارانه‌ها از سال ۸۹ تاکنون، گفت: در این مدت حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت برای پرداخت‌های نقدی برداشت شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: همچنین ۱۳۵ هزار میلیارد تومان از محل مابه التفاوت قیمت حامل های انرژی برای دولت درآمد به دست آمده است.

کاتب مجموع پرداختی ها بابت یارانه نقدی از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه ها تا کنون را ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طبق گزارشی که دولتی ها به نمایندگان مجلس داده اند تا ۲-۳ هفته گذشته یارانه نقدی بیش از ۴۰۰ هزار نفر قطع شده است.

وی ادامه داد: البته برای اینکه دولت بتواند قانون را کامل اجرا کند باید یارانه ۶-۷ میلیون نفر را قطع کند؛ اراده برای حذف یارانه این گروه در دولت وجود دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:٣٩

   

پر مبحث ترین ها