سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ارائه وام ۳۰۰ میلیونی به شرکت‌های نوپا

محمود شیخ زین‌الدین چهارشنبه شب در مراسم افتتاح تونل باد صبا مجتمع گردشگری سپاد اظهار کرد: خوشبختانه در دولت جدید توجه به شرکت‌های دانش بنیان بیشتر شده و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در بازار اقتصادی به شکل قابل توجهی برطرف شده است.

 

به گزارش فارس وی با بیان اینکه در صورت وجود شرایط لازم صندوق نوآوری شکوفایی علمی از شرکت‌های نوپا و دانش بنیان حمایت می‌کند، افزود: شرکت‌های نوپا تا ۳۰۰ میلیون تومان وام می‌توانند از صندوق نوآوری شکوفایی و شرکت‌های تولیدی ضمن امتیازاتی مانند معافیت گمرکی تا سقف ۲۰ میلیارد تومان وام دریافت می‌کنند.

شیخ زین‌الدین با تاکید بر اینکه طرح‌ها برای حمایت باید منحصر به فرد و دارای توجیه اقتصادی باشند، عنوان کرد: ایجاد ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌های اقتصادی از اهداف ما است و در این زمینه از تمامی شرکت‌های دارای طرح‌های فناورانه حمایت می‌شود.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: سپاد مجموعه پیشرو و با ظرفیت‌های بسیاری است که می‌تواند تمام طرح‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان را در کنار مجتمع‌های تجاری به وجود آورد و به آورده‌های اقتصادی نیز کمک می‌کند.

شیخ زین‌الدین با بیان اینکه کشور ما همواره به نفت اتکا داشته و از دیگر حوزه‌های اقتصادی باز مانده است، گفت: گرفتاری در اقتصاد نفتی سبب وابستگی ما به واردات شده به طوری که مجبور شدیم حتی بازار سوغات مشهد را به چینی‌ها واگذار کنیم.

وی افزود: مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد یا نه راه رهایی از اقتصاد وابسته به نفت تکیه بر اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه تونل هوای باد صبا از طرح‌های کلان گردشگری فناورانه است، اظهار کرد: حدود ۶۰ درصد استفاده از این تونل‌های هوا تفریحی است و حدود ۴۰ درصد استفاده نظامی و حرفه‌ای می‌شود.

شیخ زین‌الدین، خاطرنشان کرد: اقتصاد دانش بنیان از کشورهایی که پول و منابع زیرزمینی فراوان دارند تولید نمی‌شود، کشورهایی که نفت و الماس دارند نیازی به توجه به اقتصاد دانش بنیان ندارند اما کشور‌های که به تولید داخلی و دانش بومی تکیه کرده‌اند اقتصاد دنیا را در دست دارند و در کشور ما برای ارتقا دانش‌های بومی تمام ظرفیت‌ها مانند وجود نیرو متخصص و جوان و همچنین صدور آن به کشور‌های همسایه وجود دارد.

وی به اقدامات اساسی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در حوزه حمایت از فناوری اشاره کرد و گفت: جهت بومی سازی ساخت قطار شهری تهران با شهرداری تهران تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم همچنین با توجه به اهتمام ویژه دولت به تولید داخلی هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار صندوق شکوفایی علمی است که به طرح‌هایی تعلق می‌گیرد که توجیه اقتصادی داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح هایی که هنوز به مرحله اقتصادی نرسیده‌اند مانند طرح های فناورانه در حوزه گردشگری مورد حمایت معاونت علم و فناوری رئیس جمهور قرار دارد، همچنین بیش از ۳ هزار شرکت در مراحل بررسی برای صدور مجوز دانش بنیان هستند که در همین راستا هزار و ۵۰۰ شرکت در سال گذشته توانستند تأیید کارگروه ارزیابی معاونت علم و فناوری را دریافت کنند.


منبع: فارس

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩۴, ٠۴:۴۶

   

پر مبحث ترین ها