سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پمپ‌بنزین‌های تهران از اتهام کم‌فروشی مبرا شدند

بروز شده : ٢-٠۵-١٣٩۴, ١٩:١۵    نسخه چاپی    
رئیس کل استاندارد استان تهران از صحت عملکرد بیش از ۹۹ درصدی نازل های جایگاه‌های سوخت در استان تهران خبر داد.


مسلم بیات در گفت‌وگو با تسنیم، به ارائه گزارشی در مورد نتایج بازرسی های سازمان استاندارد استان تهران از نازل های جایگاه های سوخت  پرداخت و اظهار داشت: در سال 92 حدود 13 هزار و 171 مورد بازرسی و نمونه برداری از نازل‌های سوخت صورت گرفته که از این تعداد 12 هزار و 846 مورد معادل97.5 قبول و 325 مورد معادل 2 درصد مردود شده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال 93 هم 18 هزار و 157 مورد بازرسی از نازل های سوخت استان تهران انجام شده است، افزود: از مجموع این بازرس‌‌ها 17 هزار و 995 مورد معادل 99.1 قبول و 162 مورد معادل 9 دهم درصد نمره مردودی را کسب کرده‌اند.

رئیس کل استاندارد استان تهران اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال هم سازمان استاندارد 3 هزار و 767 مورد بازرسی را از نازل‌های سوخت انجام داده است که از میان آنها 3 هزار و 735 مورد معادل 99.2 درصد نمره قبولی و 32 مورد معادل 8 دهم درصد مردود شده‌اند.

بیات در ادامه با اعلام اینکه بازرسی‌های سه سال گذشته سازمان استاندارد از نازل‌های سوخت نشان می‌دهد که عرضه بنزین از لحاظ کمی از جایگاه های سوخت 7.8 درصد بهبود یافته است، اظهار داشت: به صورت کلی بیش از 99 درصد نازل‌های سوخت استان تهران مورد تأیید سازمان استاندارد قرار دارند.

وی تصریح کرد: سازمان استاندارد باید سالی 2 بار نازل های سوخت را بازرسی کند اما در استان تهران به دلیل کثرت استفاده و احتمال خطا برای حفظ حقوق مردم تعداد بازرسی های خود را به 4 بار آن هم به صورت تصادفی با حضور نماینده شرکت ملی پخش و فراورده های نفتی افزایش داده‌ایم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۵-١٣٩۴, ١٩:١۵

   

پر مبحث ترین ها