سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش وزیر انرژی آمریکا به ادعاهای ترامپ درباره برجام

اقتصادنیوز نوشت: وزیر انرژی آمریکا با رد تلویحی سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران، گفت: منافع آمریکا و متحدانش در پایبندی به برجام است.
19دی انلاین -

واکنش وزیر انرژی آمریکا به ادعاهای ترامپ درباره برجام

«ارنست مونیز» در گفت وگو با شبکه خبری «بلومبرگ»، در واکنش به اظهار نظر ترامپ مبنی بر لزوم مذاکره مجدد درباره توافق هسته ای با ایران، گفت: من درباره صحبت های هیچ شخص خاصی اظهار نظر نمی کنم.

مونیز در ادامه تأکید کرد: اما سیاست و موضع ما بسیار روشن است؛ ما به توافقی دست یافتیم که هرگونه نگرانی از برنامه احتمالی ایران در زمینه دستیابی به سلاح هسته ای را به میزان قابل توجهی برطرف کرد.

وزیر انرژی آمریکا با تأکید بر همکاری کشورهای دیگر عضو گروه 1+5 برای دستیابی به این هدف، افزود: همانطور که «برنت اسکوکرافت» مشاور امنیتی بوش پدر گفت، چنانچه ما از این توافق خارج شویم، تنها خواهیم ماند؛ و چنین کاری اصلاً سودمند نیست.

مونیز ادامه داد: آمریکا در صورتی که از برجام کنار بکشد تمام اهرم های نظارت بر برنامه هسته ای ایران را از دست می دهد و بسیار بعید است که بتوانیم بار دیگر تحریم های بین المللی قابل ملاحظه ای برقرار کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: به نفع آمریکا و متحدانش است که ایران را به توافق هسته ای پایبند نگاه داریم و تعهدات خودمان را در قالب برجام نیز انجام دهیم.

22339

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩۵, ١۶:۴٣

   

پر مبحث ترین ها