سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش نرخ سود باعث خروج منابع از بانک‌ها نمی‌شود/ پول صرفا از یک حساب به حساب دیگر می‌رود

ایلنا نوشت: محمد فطانت گفت: سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به این معنی نیست که منابع از بانک خارج و به بازار سرمایه سرازیر می شود بلکه از یک حساب بانکی به یک حساب بانکی دیگر منتقل خواهد شد.
19دی انلاین -

کاهش نرخ سود باعث خروج منابع از بانک‌ها نمی‌شود/ پول صرفا از یک حساب به حساب دیگر می‌رود

محمد فطانت در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی باعث خروج منابع و جذب آن به بورس خواهد شد؟ ، اظهار داشت: اصولا سیستم بانکی به نحوی طراحی شده که هیچ زمانی پول از آن خارج نخواهد شد حتی زمانی که مردم در بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری داشته باشند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به این معنی نیست که پول از بانک خارج و به بازار سرمایه سرازیر می شود بلکه از یک حساب بانکی به یک حساب بانکی دیگر منتقل خواهد شد.

فطانت خاطر نشان کرد: ضمن این که همیشه همکاری مناسبی بین بازار سرمایه و بازار پول وجود داشته و کاهش سود بانکی با سیاست‌های کلان اقتصادی و هدف سیاست‌گذاران کشور کاملا همخوانی دارد و طبیعتا به تدریج که به سمت رونق تولید پیش می‌رویم این رونق آثارش را در بازار سرمایه نیز خواهد داشت.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تصریح کرد: هر چه که بازار سرمایه رونق بیشتری داشته باشد به این معنی است که تولید در کشور بهبود یافته و این موضوع حائز اهمیت است. هیچ نگرانی برای اولویت‌های سرمایه‌گذاری مردم وجود ندارد و آنها می‌توانند اولویت های خود را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه در تغییر اولویت سرمایه گذاری جابه‌جایی پول وجود نخواهد داشت افزود: مردم پول‌شان را در بخش‌های مختلفی سرمایه گذاری می‌کنند و بازار سرمایه یکی از این بازارهاست.
22539

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩۵, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها