سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران : ماموریت جدید بانک کشاورزی برای توسعه کشت گلخانه ای به رشد صادرات کمک می کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران تاکید دارد که پیگیری برنامه توسعه کشت های گلخانه ای در سال جاری توسط بانک کشاورزی سیاست مناسبی است که می تواند به افزایش بهره وری در بخش کشاورزی کمک شایانی داشته باشد .
19دی انلاین - پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش  انتخاب ،کاوه زرگران، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران ضمن بیان مطلب فوق در پاسخ به این پرسش که یکی از ماموریت های بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در این بخش پرداخت تسهیلات به منظور توسعه کشت های گلخانه ای  است  به خبرنگار ما اذعان دارد که کشور ما یکی از مناطق نیمه خشک به شمار می رود و منابع آبی در شرایط خاصی قرار دارد و طبیعتا توسعه بخش کشت گلخانه ای سیاست مناسبی است که می تواند به افزایش بهره وری در بخش کشاورزی کمک کند .
وی با بیان اینکه اتخاذ چنین سیاست هایی در بخش کشاورزی های مختلف بسیار کارآمد است عنوان می کند که ایجاد مزیت صادراتی یکی دیگر از پیامدهای توسعه کشت محصولات گلخانه ای است . وی به آمارهای صادراتی در سال های 93 و 94 اشاره دارد و عنوان می کند که آمار صادرات صنایع غذایی در سال 94 نسبت به سال 93 در بخش های مختلف با کاهش رو به رو بوده است بنابراین ایجاد چنین فرصت هایی در بخش کشاورزی می تواند سبب ایجاد ارزش افزوده شود .
زرگران با بیان اینکه توسعه کشت محصولات گلخانه ای ابتدای مسیر صادراتی است عنوان می کند که در این زنجیره تا مصرف کننده نهایی باید صنایع تبدیلی و سایر صنایع مرتبط نیز قرار گیرند و با تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و رسیدن محصول به بازار مصرف در زمینه کمک به افزایش صادرات و توانمند سازی تولیدکنندگان در یک زنجیره کامل تلاش کنیم.
وی اذعان دارد که فاصله معناداری در بخش کشاورزی کشور ما با بخش کشاورزی روز دنیا وجود دارد و تزریق منابع پولی می تواند به پویایی هرچه بیشتر این بخش کمک کند .
وی حرکت بخش صنایع تبدیلی غذایی را سبب پویایی بخش کشاورزی عنوان می کند و اذعان دارد که کمبود منابع در بخش کشاورزی در سال های گذشته سبب شده است که بهره وری لازم در این بخش را شاهد نباشیم و امیدواریم با تزریق منابع مناسب فاصله خود را با دنیا کاهش دهیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران انتظارات بخش خصوصی از بانک کشاورزی را در قالب تخصیص منابع مناسب عنوان می کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٢-١٣٩۵, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها