سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جذب بیش از سه میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی از زمان امضای برجام

سخنگوی دولت از جذب بیش از سه میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی از زمان امضای توافق هسته ای« برجام » خبر داد.
19دی انلاین -

جذب بیش از سه میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی از زمان امضای برجام

محمد باقر نوبخت روز شنبه در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی،فرصت ها و ظرفیت ها» که با حضور روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برگزار شد، افزود: در دوره پس از برداشتن تحریم ها در جهت رویکرد اقتصاد مقاومتی گام برداشته شده و در پرتو سند فرادست نظام و برنامه ششم کشور در صدد گام برداشتن برای رشد اقتصاد مطلوب می باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر ویژگی ها و مولفه های درون زا و مردمی بودن بر توزیع متوازن ثروت و عدالت و دانش بنیان استوار بوده و ما در این راستا خواهان رایزنی های روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای تحقق اهداف برنامه ششم در بخش خارجی هستیم.

نوبخت درباره نتایج حاصل از افزایش مراودات کشورها با جمهوری اسلامی ایران، گفت: تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از مقطع امضای برجام را عملی ساخته ایم و میزان صادرات نفت ایران پس از فضای پسابرجام به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد:علاوه بر این، حضور 8 رئیس جمهور، 5 نخست وزیر، 3 رئیس مجلس و 28 وزیر خارجه گویای آثار ملموس از انگیزه های کشورهای خارجی برای روآوری به اقتصاد رو به رشد ایران است.

معاون رئیس جمهوری در ادامه از سفرا خواست در چارچوب طرح های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند سرمایه گذاری خارجی در زمینه پروژه های آب ، محیط زیست ، حمل ونقل ریلی را تسهیل کنند.

نوبخت اضافه کرد: به موازات اقدامات برای جذب سرمایه گذاری ضروری است که واحدهای اقتصادی ضمن ایجاد شرایط تحرک اقتصادی و افزایش بهره وری در جهت جذب تامین منابع مالی و شرایط فایناس در راستای اهداف برنامه توسعه ششم قدم بردارند. 

 

22439

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩۵, ١٧:٠۴

   

پر مبحث ترین ها