سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کولاک و باد شدید در پایتخت/ اردبیل 19 درجه زیر صفر!

دوشنبه بارش پراکنده برف در شمال شرق کشور ادامه داشته ولی به تدریج قطع شده و در بعدازظهر دوشنبه بارش پراکنده در سواحل غربی دریای خزر و استان اردبیل نیز رخ خواهد داد.

سرپرست پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از کاهش 9 درجه‌ای دما در پایتخت خبر داد.

مهندس احمد وظیفه روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط‌ زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بارش برف و باران گاهش با وزش باد در روز شنبه نیز در استان‌های غربی، ارتفاعات البرز و سواحل جنوبی دریای خزر به طور متناوب ادامه خواهد داشت و از بعدازظهر شنبه به تدریج از سمت غرب بارش قطع خواهد شد.

وی افزود: از روز یکشنبه در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش باران و برف به طور متناوب ادامه خواهد داشت و در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد نسبتا شدید خواهد بود. دوشنبه بارش پراکنده برف در شمال شرق کشور ادامه داشته ولی به تدریج قطع شده و در بعدازظهر دوشنبه بارش پراکنده در سواحل غربی دریای خزر و استان اردبیل نیز رخ خواهد داد.

سرپرست پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از لحاظ شرایط دمایی یکشنبه و دوشنبه در نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت و وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور در برخی مناطق با گرد و خاک همراه خواهد بود. همچنین دوشنبه و سه‌شنبه در شمال شرق و شرق کشور افت محسوس دما رخ می‌دهد.

به گفته وی هوای سرد تا روزهای پایانی هفته آینده در سطح کشور ماندگار است و طی سه روز آینده دریای خزر و یکشنبه و دوشنبه نیز خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس در روز یکشنبه آسمان پایتخت کمی ابری همراه با وزش باد شدید در ارتفاعات کولاک و برف پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با 9 درجه کاهش به 3- و 4 می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری در ارتفاعات نیمه ابری پیش‌بینی شده که حداقل و حداکثر دما در این روز به 3- و 6 می‌رسد.

وی تصریح کرد: در روز یکشنبه استان اردبیل با حداقل دمای 12 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و هرمزگان با حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٢, ٢١:١٨

   

پر مبحث ترین ها