سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فروشندگان گوشت الاغ دستگیر شدند

فروش گوشت الاغ به برخی رستوران های مشهد

بقایای باقی مانده از الاغ ها به دو دستگاه وانت بار منتقل شد تا تحویل باغ وحش مشهد شود.
کارآگاهان پلیس جنایی خراسان رضوی که در حال ردزنی متهمان پرونده سرقت ۱۵۰راس احشام بودند، ۲ جوان را هنگام سلاخی چند الاغ در حاشیه مشهد دستگیر کردند که مشخص شد آنان گوشت های الاغ را به برخی از رستوران های مشهد فروخته اند.

به گزارش آخرین نیوز، به دنبال وقوع سرقت تعدادی از احشام که حدود یک ماه قبل در مشهد رخ داد، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات قاضی شعبه ۸۱۱ مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد تلاش گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کردند. کارآگاهان روز گذشته هنگام ردیابی سارقان که احتمال می رود مسلح باشند، در جاده سیمان مشهد به مکانی مانند یک دامداری رسیدند که اطراف آن محصور بود وقتی محل مذکور تحت نظر غیرمحسوس قرار گرفت مشخص شد که از حیواناتی درسوله بزرگ نگهداری می شود.

رفت و آمدهای مشکوک به این محل و احتمال حضور سارقان مسلح که در این محدوده ردزنی شده بودند، ظن کارآگاهان را بیشتر کرد بنابراین آنها در تماس تلفنی با قاضی حسینی (قاضی پرونده) مراتب را به وی اطلاع دادند.

باتوجه به اهمیت موضوع، مقام قضایی دستور ورود به مخفیگاه را صادر کرد و از کارآگاهان خواست با رعایت موازین شرعی و قانونی، ساختمان مذکور را بازرسی کنند. دقایقی بعد کارآگاهان با فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) وارد دامداری شدند و ۲ جوان را هنگام سلاخی یک الاغ دستگیر کردند.

این درحالی بود که مقدار زیادی گوشت و بقایای چند الاغ سلاخی شده نیز که به طرز بسیار کثیف و آلوده روی هم انبار شده بود، به چشم می خورد. به دستور قاضی پرونده، بقایای باقی مانده از الاغ ها به دو دستگاه وانت بار منتقل شد تا تحویل باغ وحش مشهد شود. عاملان کشتار و سلاخی الاغ ها میز فلزی بزرگی را در محوطه سوله قرار داده بودند و روی آن گوشت ها را برای فروش آماده می کردند و در کنار آن نیز طناب هایی را برای آویختن لاشه ها آویزان کرده بودند.

یکی از متهمان دستگیر شده که خود را نگهبان این مکان معرفی می کرد و حدود ۲۵سال داشت ، گفت: از چند ماه قبل الاغ ها در این مکان سلاخی می شوند و گوشت آن ها را به برخی رستوران ها می فروشند.

وی افزود: هفته ای ۶ تا ۷الاغ به این مکان منتقل می شود و شب ها سلاخی می شوند. این گزارش حاکی است: بررسی های پلیس با بازجویی از متهمان دستگیر شده مشخص کرد که متهمان الاغ ها را از شهرستان نیشابور خریداری و به مشهد منتقل می کنند.

متهم ۳۰ساله این پرونده نیز اعتراف کرد: هر الاغی را به قیمت ۳۵۰هزار تومان می خریدیم و پس از سلاخی، هر کیلو گوشت آن را به مبلغ ۱۵هزار تومان به برخی از رستوران ها می فروختیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٢, ١٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها