سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چاقوکشی در مدرسه ابتدایی تهران

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ١١:۵۴    نسخه چاپی    
این اتفاق خطرناک و قابل‌تامل آن هم در یک مدرسه ابتدایی در حالی رخ داده که طبق آیین‌نامه دانش‌آموزی، آوردن هرگونه سلاح و وسیله دفاعی توسط دانش‌آموزان به مدرسه ممنوع است و جزو تخلفات قابل پیگیری محسوب می‌شود.
هفته گذشته در حیاط یکی از مدارس ابتدایی منطقه 16 تهران، دعوا و کشمکش میان دو دانش‌آموز پسر بالا می‌گیرد و در پی آن، یکی از آنها چاقوی همراه خود را درآورده و به پهلوی دیگری فرو می‌برد که همین امر موجب به «کما»رفتن دانش‌آموز مضروب می‌شود.
وقتی دانش‌آموز پایه چهارم و ششم ابتدایی در حیاط مدرسه شهید چنگیزی با هم درگیری لفظی پیدا می‌کنند، کار به زدوخورد فیزیکی هم می‌رسد و به این‌ترتیب دانش‌آموز پایه چهارم چاقوی همراه خود را درآورده و ضربه‌ای به پهلوی دانش‌آموز پایه ششم می‌زند که همین امر موجب آسیب شدید این دانش‌آموز و انتقال وی به بیمارستان شده است.

این اتفاق در حیاط مدرسه و در حالی که دانش‌آموزان دیگر شاهد ماجرا بودند رخ داده و مشخص نیست که در آن زمان معاون و مسوولان دیگر مدرسه در صحنه حضور داشته‌اند یا خیر. به‌گفته مادر یکی از دانش‌آموزان این مدرسه، حال دانش‌آموز مجروح خوب نیست و گفته شده دانش‌آموز ضارب به قید وثیقه آزاد است و مراجع قضایی درحال پیگیری قانونی آن هستند.
البته سلطانی، کارشناس روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت که این حادثه بیرون از مدرسه رخ داده و مربوط به چندروز پیش است. او اطلاعات بیشتری از این حادثه را در اختیار خبرنگاران قرار نداد.

دعوا و کشمکش در بین دانش‌آموزان به‌ویژه در بین پسران امر متداولی است اما زدوخورد تا این حد که دانش‌آموزی سلاح سردی همچون چاقو همراه خود داشته باشد و بعد بتواند آن را در حیاط مدرسه دربیاورد و آن را در پهلوی دانش‌آموز دیگری فرو ببرد جای اماواگرهای زیادی را باقی می‌گذارد، حتی اگر به‌گفته مدیر روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران این حادثه بیرون از مدرسه هم رخ داده باشد.
این اتفاق خطرناک و قابل‌تامل آن هم در یک مدرسه ابتدایی در حالی رخ داده که طبق آیین‌نامه دانش‌آموزی، آوردن هرگونه سلاح و وسیله دفاعی توسط دانش‌آموزان به مدرسه ممنوع است و جزو تخلفات قابل پیگیری محسوب می‌شود.

همچنین حضور یکی از معاونان، در حیاط مدرسه و در زنگ‌های تفریح بین دانش‌آموزان الزامی است تا اتفاقاتی همچون بازی‌های خطرآفرین و مشکل‌ساز در حیاط مدرسه رخ ندهد، چه برسد که دانش‌آموزی چاقو روی دیگری بکشد.
منبع: روزنامه شرق
telegram 19dey.com
فرهنگی    2 دی 1392 11:58
دوست عزیز نگارنده مقاله به نکات بسیار جالب اشاره فرموده اند بله واقعیت درد ناکی است که همراه داشتن سلاح سرد برای یک دانش آموز ابتدایی چه لزومی دارد وطبق دستورالعمل ها همراه داشتن آن در مدرسه ممنوع میباشداما قبل از این نکته چند سوال را باید پرسید:
1- نقش خانواده در حمل این چاقو در جیب یک دانش آموز ابتدایی چیست ؟
2- قانون اجازه حمل سلاح سرد را به دانش آموز نداده است اما همین قانون اجازه گشتن جیب دانش آموز را توسط مدیر یا معاونان مدرسه را نیز نمیدهد
3- چگونه جیب ویا کیف یک دانش آموز را میتوان کنترل کردوقتی که قانون این اجازه را نمیدهد
4-قانون حمل سلاح سرد را منع کرده اما در ادامه بیان نکرده که چگونه سلاح سرد را در مدرسه کشف کنیم وبا خاطی چه رفتاری را داشته باشیم
5- قانون دست عوامل اجرایی مدارس را بسته وبعد از وقوع حوادث آنان را مقصر میدانیم
6- چرا خانواده را در این رابطه مقصر نمیدانیم که کنترل یک نفر آسان تر از کنترل 300 یا چهار صد نفر میباشد
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها