سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حادثه عجيـب نايين اينبـار در فسـا تكـرار شـد

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١٢:٠۵    نسخه چاپی    
اين حادثه رانندگي در ساعت سه و 50 دقيقه روز گذشته در محور داراب - فسا رخ داد. در اين سانحه به دليل واژگوني پژو405 که به علاوه راننده خودرو حامل 13تن از افاغنه غيرمجاز بود 13نفر کشته و يک نفر مجروح شد.
همزمان با تشديد فعاليت قاچاقچيان انسان در كشور، مرگ دسته جمعي اتباع غير مجاز در جاده‌هاي كشور هم ادامه دارد.

به گزارش ابتکار، به فاصله يك هفته پس از حادثه عجيب تصادف مرگبار چند خودرو در نايين كه منجر به مرگ 12سرنشين افغان يك دستگاه سواري پژو شد، روز گذشته هم از فسا خبر رسيد كه در اثر واژگوني يك دستگاه پژوي 405 ديگر 13تبعه افغانستان كه سرنشين اين خودرو بودند كشته شدند. قاچاقچيان انسان درحال انتقال اين اتباع غيرمجاز افغانستان به استان فارس بودند.
بر اساس گزارش منابع خبري در حادثه رانندگي عجيبي در استان فارس به دليل واژگوني پژو405 در محور داراب- فسا در استان فارس 13 نفر از اتباع افغاني کشته شدند.
اين حادثه رانندگي در ساعت سه و 50 دقيقه روز گذشته در محور داراب - فسا رخ داد. در اين سانحه به دليل واژگوني پژو405 که به علاوه راننده خودرو حامل 13تن از افاغنه غيرمجاز بود 13نفر کشته و يک نفر مجروح شد.
اين حادثه تعجب آور درحالي رخ داد كه هفته گذشته در تصادف مشابهي 12 تبعه افغان ديگر در نايين كشته شده بودند.

به دنبال تصادف عجيب شهرنائين مسئولان اورژانس و پليس محلي اعلام كردند كه 12سرنشين يك دستگاه خودروي سواري پژو كه همگي تبعه افغانستان بوده اند به همراه سه نفر ديگر كشته شدند.انتشار خبر مرگ 12 سرنشين يك دستگاه سواري كه حداكثر گنجايش 5 نفر را دارد طي روزهاي گذشته تعجب همگان را برانگيخت.

اما حادثه اخير فسا و سابقه وقوع حوادثي از اين دست طي ماههاي گذشته تعجب‌ها در خصوص چگونگي فعاليت قاچاقچيان انساني و تردد اتباع غير مجاز در كشور را بيشتر مي‌كند.
روز گذشته و همزمان با حادثه فسا رئيس پليس ترافيک شهري پليس راهور جزئيات حادثه نايين را تشريح كرد.
بر اساس اعلام پليس راهور اين حادثه مرگبار پس از يك عمليات تعقيب و گريز پليس و قاچاقچيان انسان در شهرستان نايين به وقوع پيوست كه منجر به تصادف چند خودرو با هم و مرگ 15 نفر از جمله 12 تبعه غيرمجاز شد.

سرهنگ محسن مهرايي در گفت وگو با مهر اظهار داشت: ساعت 3:30 بامداد بيست و يکم آذرماه برخورد 4 دستگاه خودروي پژو، زانتيا، پرايد و ميني بوس در ورودي شهرستان نايين به پليس اطلاع داده شد. با حضور ماموران مشخص شد در اين تصادف 15 نفر کشته و 6 نفر نيز زخمي شدند.
وي ادامه داد: در بررسيهاي اوليه مشخص شد اين تصادف به علت حرکت خلاف جهت خودروي پژو و زانتيا رخ داده است.

رئيس پليس ترافيک شهري افزود: در بررسي‌ها مشخص شد ميني بوس حامل ورزشکاران کرماني بود که به سمت تهران در حرکت بود با خودروي پژو 405 نيز که در مسير مخالف در حال حرکت بود و به علت از دست دادن کنترل پس از برخورد با رفيوژ کنار جاده در مسير ميني بوس قرار گرفته بود برخورد کرده است. همزمان نيز خودروي زانتيا در مسير مخالف با يک دستگاه خودروي پرايد شاخ به شاخ مي‌شوند که در اثر اين برخوردها، خودروي 405 آتش مي‌گيرد.

به گفته مهرايي، تمام سرنشينان پژو شامل 11 نفر از اتباع افغانه غيرمجاز به همراه راننده در آتش سوختند ضمن اينکه راننده ميني بوس يکي از سرنشينان و راننده خودروي پرايد نيز در اين حادثه جانشان را از دست دادند. اين در حالي بود که يک نوجوان 14 ساله افغان از اين حادثه به طور معجزه آسايي نجات پيدا کرد.

وي با اشاره به اينکه پس از وقوع اين حادثه تيم ويژه کارشناسي به محل حادثه اعزام شد، تاکيد کرد: پس از انجام تحقيقات مشخص شد راننده پژو اين افاغنه را به مقصد شهريار سوار خودرو کرده بود که راننده زانتيا که او نيز از قاچاقچيان انسان بود براي دزديدن اين افراد اقدام به تعقيب خودروي پژو مي‌کند که پس از تعقيب و گريز، خودروي پژو را متوقف مي‌کند و به راننده اين خودرو حمله مي‌کند اما راننده پژو موفق مي‌شود از محل متواري شده و در خلاف جهت حرکت کند.

به گفته رئيس پليس ترافيک شهري پرونده اين تصادف توسط مرجع قضايي در شهرستان نايين در حال رسيدگي است.در روز حادثه دکتر علي سليمان‌پورمديرکل پزشکي قانوني استان اصفهان با بيان اينکه تصادف چهار دستگاه خودروي ميني‌بوس، زانتيا، پژو و پرايد منجر به آتش‌سوزي خودروها و مرگ 15 نفر به دليل سوختگي شديد شد، گفت: خودروي سواري پژو حامل 13 مسافر افغان بود و در جريان اين حادثه، راننده و 11 سرنشين پژو به علت سوختگي شديد جان خود را از دست دادند.

وي با بيان اينکه در اين تصادف راننده و کمک راننده ميني‌بوس نيز جان خود را از دست داده‌اند که تاکنون هويتشان شناسايي نشده است؛ اظهار کرد: راننده خودروي زانتيا داراي سوختگي شديد است. مديرکل پزشکي قانوني استان اصفهان درباره روند شناسايي اجساد نيز گفت: براي شناسايي اجساد بايد نمونه خون و DNA اجساد برداشته شود که براي انتقال آنها به پزشکي قانوني استان اصفهان اقدام شده است.

اسفندماه سال گذشته هم پزشكي قانوني استان يزد از مرگ شش تبعه افغانستان در حادثه واژگوني خودروي پژويي كه 11 سرنشين داشت خبر داده بود.در جريان حادثه سال گذشته خودروي پژو 405 كه حامل 11 تبعه افغانستان بود به دليل سرعت بالا در محور مهريز واژگون شد كه بر اثر اين حادثه 6 تن كشته و 5 تن ديگر مجروح شدند.

هويت كشته شدگان حادثه واژگوني خودرو كه به صورت غيرمجاز وارد كشور شده بودند مشخص نيست. گفتني است بر اساس اعلام مديركل امور اتباع و مهاجران خارجي وزارت كشور اتباع افغان ساكن ايران سالانه حدود 2 ميليارد و 500 ميليون دلار پول از ايران خارج مي‌كنند كه تقريبا هم اندازه بودجه يك سال كشور افغانستان است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١٢:٠۵

   

پر مبحث ترین ها